Na Slovensko mieri NOVÝ zamestnávateľ: ZNÁMA nemecká firma má zamestnať STOVKY ľudí!
5. 8. 2021, 5:30 (aktualizované: 16. 7. 2024, 3:34)

Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Do pripravovaného strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 430 ľudí a investícia na vybudovanie píly a drevospracujúcej prevádzky by mala dosiahnuť približne 255 miliónov eur.
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Galéria k článku
Na stredajšej tlačovej konferencii to oznámil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). "Dnes budeme podpisovať memorandum s veľkou bavorskou spoločnosťou, ktorá sa nazýva Ziegler Group. Je to spoločnosť, ktorá je už v tretej generácii vlastnená rodinou Zieglerovcov," uviedol Sulík. Firma v Nemecku zamestnáva 1 700 zamestnancov a jej obrat je okolo 750 miliónov eur. Nová prevádzka v Rimavskej Sobote bude jej prvá zahraničná.
Za nemeckú stranu podpísal neverejné memorandum o spolupráci konateľ spoločnosti Ziegler Holzindustrie Andreas Sandner.
Firma by chcela ročne spracovať milión kubických metrov dreva a napriek súčasnému nedostatku dreva sa o dodávky suroviny neobáva.
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Na snímke je zľava zástupca spoločnosti Ziegler Group Andreas Sandner, minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) a konateľ spoločnosti MH Invest Boris Kačáni počas podpísania memoranda o spolupráci o investícii v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote medzi spoločnosťou Ziegler Group, Ministerstvom hospodárstva SR a spoločnosťou MH Invest v Bratislave.
Podľa Sandnera budú rokovať s majiteľmi a obhospodarovateľmi lesov tak, aby boli obe strany spokojné. Sulík dodal, že aktuálny nedostatok dreva je spôsobený veľkým vývozom, čo by mal príchod zahraničného investora zmeniť. Ziegler by mal okrem spracovania guľatiny na píle vyrábať aj produkty, ktoré sa používajú pri stavbe domov.
Výstavba prevádzky by sa mala začať v roku 2022
Výstavba prevádzky by sa mala začať v roku 2022 a spustenie výroby odhadujú na rok 2023. Investora okrem iného podľa Sulíka presvedčila blízkosť železničného napojenia, ktoré je pri takomto objeme výroby nevyhnutné. Zároveň je vo výstavbe rýchlostná cesta R2. Tá zaručí štvorprúdové cestné napojenie nového závodu už približne od 25 kilometrov vzdialeného Lučenca.