Napätie medzi šéfom Smeru Robertom Ficom a jednotkou kandidátky v minuloročných voľbách Petrom Pellegrinim vyvrcholilo krátko po voľbách. Pellegrinivtedy odišiel a pridalo sa k nemu aj viacerých výrazných tvárí Smeru. Vznikla tak "Pelleho jedenástka", ktorá sa neskôr premenovala oficiálne na Hlas-SD.

Napätenie medzi niekdajším podpredsedom Smeru a jeho lídrom tým neskončilo. Práve naopak - ešte viac sa vystupňovalo. Títo dvaja páni si na meno nevedia prísť doteraz. Posledné mesiace si pomocou médií posielajú čoraz viac štipľavé odkazy, ktoré sú častokrát na hranici urážok. Ako sa vyvíjal vzťah bývalých najbližších spolupracovníkov?

Skupina zradcov

Krátko po dramatickom odchode Fico nenazval skupinu odídencov inak než zradcami. "Hoci národ má rád zradu, tak nenávidí zradcov,“ povedal počas jedného z vyslásení. Narovinu povedal aj to, že za ich odchodom vidí "úmyselné rozbíjanie ľavice" alebo hodnotové rozdiely. 

Peter Pellegrini so skupinou rebelov.
Zdroj: TASR

"Čo je to za zmenu, keď popri mne takmer 21 rokov stáli a profitovali z funkcií, ktoré mnohí z nich dostávali zadarmo," povedal dokonca Fico. "Je zvláštne, že tieto tzv. “nové tváre” v politike som pred 20 rokmi učil abecede politiky," dodal neskôr Fico. A ako sa mu odplatili?

Ako sa Fico vyjadroval na margo Pellegriniho po zatknutí Lučanského? Zistíte na nasledujúcej strane.