Pavla Ruska zbalila polícia v pondelok dopoludnia v obchodnom centre na káve. Ešte v ten deň strávil na výsluchu celé hodiny. Noc prežil v cele policajného zaistenia. Nasledujúci deň proti nemu svedčili pred vyšetrovateľom Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. Po ich vypočutiach sa Rusko opäť posadil na výsluch, ktorý trval do večera. Pretože vyšetrovateľ podal podnet na vzatie zakladateľa TV Markíza do väzby, Ruska čakala aj druhá noc v cele.

AKTUÁLNE Je rozhodnuté: Takýto je verdikt nad Pavlom Ruskom!

Obrovská vila na Strmých vŕškoch: Hacienda, ktorú dal postaviť Pavol Rusko v čase, keď šéfoval Markíze
Obrovská vila na Strmých vŕškoch: Hacienda, ktorú dal postaviť Pavol Rusko v čase, keď šéfoval Markíze
Zdroj: MATEJ KALINA

V stredu, keď uplynula zákonná 48-hodinová lehota, dokedy mohli policajti exministra držať v predbežnom zadržaní, padol zo strany prokurátora verdikt, že na slobodu nesmie. Pavla Ruska táto informácia natoľko vzala, že sa v stredu večer zosypal. Policajti ho vzali na vyšetrenie do Univerzitnej nemocnice na Kramároch. Keďže nešlo o nič vážne, z Kramárov ho poslali do nemocnice na Mickiewiczovej ulici v Bratislave.

FOTO: AKTUÁLNE Pavla Ruska priviedli na súd ozbrojenci so samopalmi: Takto ste ho ešte nevideli!

Po budove sa pohyboval bývalý člen vlády na vozíčku. „Spomínaného pacienta v stredu večer ambulantne vyšetrili, jeho zdravotný stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Vzhľadom na zachovanie súkromia pacienta nebudeme poskytovať ďalšie informácie,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Muž, ktorý ešte nedávno patril k najvplyvnejším ľuďom na Slovensku a vlastnil luxusnú vilu v Záhorskej Bystrici, sa vrátil krátko po polnoci späť do cely policajného zaistenia. Pavol Rusko tak strávil aj tretiu noc v cele policajného zaistenia, odkiaľ nie je možné ani sa spojiť s blízkymi. Obvinenému vezmú telefón a všetky osobné veci. K dispozícii má len posteľ, toaletu a umývadlo. Stravu mu nosia do cely. Priestor je zabezpečený tak, aby si zadržaný nemohol ublížiť.

Extravagancie sa nebojí! Stylistka si podala módu britskej kráľovnej

Podľa politického analytika Jána Baránka musí byť situácia, v ktorej sa bývalý člen vlády ocitol, pre neho veľmi náročná. „Je to veľký psychický nápor, preto mu mohlo prísť naozaj zle. Mohlo však ísť z jeho strany aj o pokus dostať sa z cely a zahrať to na zdravie. Pavol Rusko je človek schopný všetkého,“ skonštatoval Baránek. Nie je to tak dávno, keď ako minister hospodárstva rozhodoval o privatizácii štátneho majetku, vyvážal sa v luxusných autách a vlastnil niekoľko nehnuteľností vrátane TV Markíza. Najprv čakal Ruska rozvod, potom musel pre finančné ťažkosti predať vilu na Strmých vŕškoch.