Fico poukázal na údajné netransparentné zákazky vojenskej spravodajskej služby (VSS) počas doby, keď bol Mikulec v jej vysokých funkciách. VSS vraj podpisovala zmluvy s firmami, v ktorých figurovali rodinní príslušníci súčasného ministra. V roku 2012 mala vtedajšia premiérka a zastupujúca ministerka obrany Iveta Radičová vydať rozkaz, aby dokument o nezákonnom nakladaní s majetkom podstúpil Mikulec ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. „Mikulec to neurobil a 1. marca 2012 nariadil skartáciu dokumentu,“ povedal Fico.

Ministrova reakcia na seba nenechala dlho čakať: „Tieto veci boli všetky súčasťou kauzy tunelovania VSS. Všetko som už mnohokrát vysvetľoval. Keď som bol obžalovaný, tak to vyšetrovala NAKA, lebo ľudia Roberta Fica robili to, čo robili. Dnes sú tí ľudia vo väzbe. Fico je jeden obrovský klamár a demagóg.“ Mikulec v minulosti poukázal na tunelovanie VSS a neskôr sám čelil obžalobe za vynášanie utajovaných skutočností. Na súde však dokázal svoju nevinu.

„Áno, dostal som od premiérky Radičovej disciplinárny rozkaz. Ale Fico už nepovedal, že bol o dva týždne zrušený pánom Glváčom, pretože bol nezákonný.“ Mikulec tvrdí, že Radičová mu dala disciplinárny rozkaz za to, že neuposlúchol jej rozkaz, ktorý bol vraj nezákonný. Vtedajšia premiérka vraj na taký rozkaz nemala právo.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) počas 15. rokovania vlády.
Zdroj: Pavol Zachar

Na zákazky ktoré spravila VSS vraj nemal vtedy Mikulec žiadny dosah a všetko údajne prebehlo podľa zákona. „Bola to absolútne štadardná zmluva,“ povedal Mikulec o kontrakte VSS s firmou Mipol, ktorá vtedy patrila jeho otcovi. Fico poukázal aj na kontrakt VSS so súkromnou firmou Aegis, v ktorej bol vraj Mikulcov brat výkonným riaditeľom. Na tieto slová reagoval Mikulec najdrsnejšie.

JEHO BRUTÁLNU REAKCIU SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: