Vyšetrovanie samovraždy Lučanského

Podľa Pellegriniho je v prípade samovraždy Lučanského stále mnoho nevyriešených otázok. Špeciálna komisia, ktorej je aj členka Hlasu Denisa Saková, podpísala dokument o mlčanlivosti. Pellegrini sa preto podľa jeho slov neinformuje o priebehu vyšetrovania. Ministerke vyčítal zverejnenie vybraných dokumentov, ku ktorým predtým komisia nemala prístup. Podľa Kolíkovej však komisiu informovala. „Jediné, čo potrebujeme, je, aby pravda bola podložená faktami," povedal Pellegrini.

Ministerka tvrdí, že Lučanskému pracovníci väznice počas jeho väzby vychádzali v ústrety. Dokonca mu prednostne do cely doniesli televízor, o ktorý požiadal po incidente zo začiatku decembra. „Zvyčajne to trvá mesiac," dodala nahnevane. „Vy ste strašne alergická na otázky... Spôsob, akým ste o tom začali komunikovať je vaša chyba, nie naša," štipľavo jej odkázal šéf Hlasu.

„Ak to povie generálny prokurátor a komisia, ja toto rozhodnutie budem akceptovať," povedal Pellegrini. Ak vyhlásia, že skutok sa stal tak, ako naznačuje oficiálna verzia, oficiálne vyhlási, že tieto zistenia nebude podkopávať.

„Na základe ich správania sa, zatiaľ nie," odpovedal Pellegrini na otázku, či si vie v súčasnosti predstaviť koalíciu so Smerom.

Prečítajte si tiež: