Holandský kráľovský pár na počesť prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej zorganizoval v stredu koncert holandských umelcov v novej budove SND a slávnostnú recepciu. Kráľovná Máxima opäť nesklamala a predviedla tradičnú noblesu a eleganciu. Na koncerte sa objavila vo večerných šatách v luxusnom odtieni šampanského s miernym zlatistým leskom. Outfit doplnila o elegantný široký opasok okolo pásu a krémové lodičky.

Prezidentka Čaputová si na slávnostný koncert vybrala zrecyklované šaty - elegantnú čiernu róbu s výrazným bielym lemom, ktorú sme na nej mohli vidieť už viackrát. „Platil dress code  Black Tie, to znamená smoking pre pánov, k čomu si dámy obliekajú dlhé šaty," vysvetľuje odborníčka na protokol Mária Holubová. "Outfit pani prezidentky je  veľmi noblesný. Dominuje striedmosť a minimalizmus, doplnený decentnou ozdobou," zhodnotila odborníčka.

"Prekvapila ma kráľovná Máxima, ktorá si dala šaty v lady dĺžke. Sú to nádherné šaty z perfektného materiálu, vyzerala v nich veľmi mladistvo. Nerozumiem ale širokému koženému opasku, čo sa k šatám vôbec nehodilo. Keďže bol dress code Black Tie a išlo o večernú udalosť, mala mať dlhé šaty," ohodnotila vizáž kráľovnej Holubová. Podotkla však, že na manželky politikov a monarchov je iný meter ako na političky a štátničky. 

V centre pozornosti sa ocitli aj prezidentkine dve dcéry – Emma (19) a Lea (22), ktoré sa objavili medzi hosťami, a to v spoločnosti svojich partnerov. Obe sa predviedli v rovnakom modeli večerných šiat s elegantným bolerkom. Emma si zvolila intenzívnu červenú, kým Lea stavila na klasickú čiernu farbu.

Ako je známe, prezidentkina mladšia dcéra Emma má skvele našliapnuté na kariéru modelky. Zdá sa však, že aktuálne svojmu netypickému krátkemu účesu, ktorým sa dostala do povedomia, dala zbohom. Na slávnostnom podujatí sa totiž objavila s elegantným účesom v štýle francúzskeho drdolu a s ofinkou. Na novú vizáž Emmy Čaputovej sme sa pýtali aj odborníčky na protokol. REAKCIU PROTOKOLISTKY NA EMMU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

FOTKY KRÁĽOVSKÉHO PÁRU Z NÁVŠTEVY NA SLOVENSKU SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII!

Prečítajte si tiež: