Obec Marcelová zažila 27. septembra 2018 šok. Občan dediny z juhu Slovenska Andruskó bol zatknutý a obvinený z účasti na vražde Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírovej (†27). Dovtedy ho obyvatelia dediny nachádzajúcej sa blízko Komárna poznali ako otca dvoch detí a podnikateľa. Dom v ktorom mal v Marcelovej oficiálne bývať, patrí aj jeho rodinným príslušníkom.

On vraj už nejakú dobu žil v luxusnom dome v Chotíne u svojej snúbenici Szabiny. Tá mu v decembri 2018, keď on už sedel vo väzbe, porodila tretie dieťa menom Amina Emma. Prvé dve mal s inou partnerkou. Pre Szabinu to bolo taktiež tretie dieťa. Dom v ktorom Andruskó so Szabinou býval bol už koncom roka 2018 na predaj. Cena bola vzhľadom na oblasť vysoká: 175 000 eur.

Zoltán Andruskó bol na pojednávanie prinesený za prísnych bezpečnostných podmienok.
Zoltán Andruskó bol na pojednávanie prinesený za prísnych bezpečnostných podmienok.
Zdroj: Karol Farkaš

Aj to mohlo predznamenávať Andruskóove finančné ťažkosti. Tie ho ale v tomto čase asi trápili najmenej. Na krku mal totiž obvinenie z účasti na dvojnásobnej vražde. Podľa vyšetrovateľov mal od Aleny Zsuzsovej dostať 50 tisíc eur, aby zabezpečil vraždu novinára. Zsuzsová mu mala odpustiť aj dlh vo výške 20 tisíc eur. Andruskó najal na vraždu Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka. Tým mal z 50 tisícovej odmeny vyplatiť 40 tisíc eur.

Jeho dlžoby boli ale v tom čase oveľa vyššie. V podnikaní sa mu totiž príliš nedarilo. Za svoju podnikateľskú činnosť figuroval v dvanástich firmách, aktuálne je písaný už iba ako konateľ Z&Z com. Tá bola posledné roky pred jeho zadržaním nonstop v mínuse. Za rok 2017 to bolo cez 18 tisíc eur. Podľa finančnej správy aktuálne Andruskó na daniach dlží 464 tisíc eur a podľa dlžník.sk poisťovniam cez 7 tisíc eur.