Podnikateľa Petra Suržina zavraždili v januári 1998. Objednávku brutálneho činu pripisujú Mikulášovi Černákovi. Ten bol však v tom čase už dva mesiace vo väzbe. Vykonávateľom mal byť jeho zabijak Alojz Házy. Infomuje o tom portál tvnoviny.sk.

„On z väzenia požiadal, aby bola vykonaná vražda spôsobom odrezania hlavy, tak ako Slivenskému v Poprade. Predpokladal, že si budú myslieť, že tie odrezané hlavy má nejaký iný vrah na svedomí," povedala pre televíziu matka zavraždeného Valéria Suržinová.

Prípad sa zamotáva

Údajného vykonávateľa vraždy Alojza Házyho zabili vlastní pár mesiacov po Petrovi Suržinovi. Svedčiť pred súdom už teda nemôže. Mikuláš Černák zas vinu odmieta. V liste, ktorý adresoval prokurátorovi, sa pýta, že keď sa priznáva k ostatným vraždám, aký by malo zmysel nepriznať sa aj k tejto.

Mikuláš Černák
Zdroj: Emil Vasko

Ďalej v liste píše, že na Suržina strieľali už predtým a mal konflikty aj s Alojzom Kromkom, prezývaným Lojzo čistič. Ten si aktuálne odpykáva doživotie za množstvo zločinov. Černák tvrdí, že v tomto konaní proti nemu vypovedajú tí, ktorých usvedčil a takto si s ním vybavujú účty.

„Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie a následne spis predložil prokuratúre s návrhom na podanie obžaloby na obvineného Mikuláša Č. pre trestný čin vraždy formou účastníctva. K motívu sa aktuálne vyjadrovať nebudem," hovorí Martin Kováč, prokurátor OP Martin.

Veľkorysé gesto matky zavraždeného

Aj po mnohých rokoch od brutálneho zločinu si Valéria živo pamätá deň, keď si bola po zavraždeného syna. Aj keď sa spravodlivosti stále nedočkala, napriek zlomenému srdcu a hlbokému zármutku urobila veľkorysé gesto. „Syna mi nikto nevráti a ja aj tým aktérom odpúšťam," dodáva.