Matúš Vallo v statuse reaguje na zrušenie vianočných trhov v Bratislave a je mu veľmi ľúto, že sa nakoniec konať nebudú.

"Kolegom, ktorí na trhoch makajú od júla, som ledva stihol medzi dverami povedať, že ma to mrzí. A je mi to naozaj veľmi ľúto, veď trhy boli už skoro postavené a tesne pred otvorením," píše primátor hlavného mesta na sociálnej sieti.

Vallo sa priznal, že má strach o svojich blízkych

Vallo sa okrem toho priznal, že má strach o svojich blízkych, no najmä o brata s manželkou, ktorí pracujú v prvej línii.

"Mám strach o svojho brata a jeho manželku. Obaja sú anestéziológmi na bratislavských Kramároch. Dokedy to ešte dajú? Viem, že spolu s kolegami robia pre pacientov všetko, sú svedkami a zároveň spravodajcami z prvej línie kolabujúceho zdravotníctva a totálnej beznádeje ich kolegov doktorov. Nevedia pochopiť, prečo ľudia radšej zomrú, ako by sa dali očkovať vakcínou za 15 eur," zdôveruje sa Vallo.

Primátor kritizuje politikov

Primátor následne kritizoval politikov za súčasnú situáciu, v ktorej sa preplnené nemocnice nachádzajú. "Nikdy to tým politikom, ktorí za to môžu, neodpustia. Lebo pri všetkom tom nejasnom, jedno im je jasné - sú tu niektorí politici zodpovední za našu krajinu, ktorí ju predali za politické body," napísal v statuse.