Najvyšší ústavný činiteľ mal minulý týždeň poriadne nabitý program. “Prezident Andrej Kiska bol vo Varšave na pozvanie poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Po pracovnom stretnutí poklepal základný kameň najvyššej budovy v strednej Európe, ktorú ide stavať slovenská spoločnosť,“ potvrdil Kiskov hovorca Roman Krpelan.

Výškovú budovu plánuje stavať developerská spoločnosť, ktorú vlastní miliardár Ivan Chrenko. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby v rovnakej firme nepracovala aj Kiskova dcéra Natália (26). Mladučká Natália sa u jedného z najbohatších Slovákov zamestnala po rokoch štúdia v USA, pričom na novom fleku je len od novembra minulého roka. V súčasnosti pracuje na pozícii manažérky medzinárodnej siete coworkingových priestorov, v rámci čoho chce osloviť a spájať startupy na jednom mieste.

Politický analytik Ján Baránek v tom konflikt záujmov nevidí. “Ide skôr o drobnú kozmetickú vadu. Nemyslím si, že Slovensko má reálny dosah na veci, ktoré sa dejú vo veľkej nadnárodnej korporácii. Skôr by som ale riešil to, prečo šiel prezident poklepávať kameň do susednej krajiny,“ dodal Baránek.

Bude vás zaujímať