Na hlavu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) sa v týchto dňoch znieslo pomerne veľké množstvo práce. Nevyhol sa ani poriadnej dávke kritiky. Rozhodol sa preto reagovať na svojom profile na sociálnej sieti, ktorá je jeho najsilnejším komunikačným nástrojom. Podľa Katedry komunikácie, ktorá sa venuje analýze politických subjektov na sociálnych sieťach, premiér vďaka svojmu profilu nepotrebuje ani hovorcu.

 

S verejnosťou sa týmto spôsobom spojil aj v tomto prípade a vyslal jasný odkaz: "Robím, čo môžem. Šiesty deň vkuse." Premiér vo svojom príspevku zdôraznil, že strávil 4 hodiny na kľúčovom rokovaní s laboratóriami, poisťovňami, ministerstvami, hygienikmi a vyjednal prelomovú dohodu, ktorá zabezpečí, že sa v priebehu pár dní zvýši počet testov až 10 násobne.

"... miesto aspoň krátkej pochvaly, som si práve prečítal, že aká je to nehoráznosť, že sme na tlačovku meškali, že sme ju oznámili len hodinu pred konaním, že bola veľmi dlhá, že som osobne odpovedal na väčšinu otázok, miesto toho, aby som riešil iné veci, atď," pokračoval vo svojej verejnej sťažnosti. Premiér pritom už po nástupe do funkcie niekoľkokrát avizoval, že predchádzajúca vláda mu nechala "prázdnu špajzu."

Na snímke rokovanie na Úrade vlády, po ktorom Slovenský premiér Igor Matovič informoval o sociálnych úľavách pre firmy.
Na snímke rokovanie na Úrade vlády, po ktorom Slovenský premiér Igor Matovič informoval o sociálnych úľavách pre firmy.
Zdroj: MARTIN DOMOK

Matovič si na sociálnej sieti vylial srdce a na svojich odporcov sa rozhodol posťažovať. "Mrzí ma to. Nezaujíma ich, že od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín. Nezaujíma ich, že s laboratóriami som mal tento týždeň už tretie rokovanie a spolu sme na nich strávili cca 12 hodín. Nezaujíma ich, že sme si do poslednej chvíle neboli istí, či sa dnes dokážeme finálne dohodnúť a len preto sme tlačovku ohlásili, až, keď to bolo jasné," pokračoval ďalej s tým, že má pocit, že odporcov nezaujíma dôvod jeho meškaní. Premiér sa oneskoril na televízne vysielanie minulý týždeň a na posledné sa nedostavil vôbec. Pričom dôvodom malo byť práve jedno z prebiehajúcich rokovaní. Zastúpil ho minister z jeho strany Eduard Heger. 

"...že tých 15 minút meškania sme dohadovali posledné detaily dohody. Nezaujíma ich, že som sa tomu venoval osobne preto, lebo som sa bál, že táto kľúčová dohoda bude bez môjho osobného nasadenia uzavretá až na rok dindi.Neva, kľúčové sú životy, nie trápne kecy, hoci ma to tak obyčajno ľudsky serie, či slušne trápi," uzavrel súčasný premiér.

Prečítajte si tiež: