Brtva bol koncom marca právoplatne odsúdený na deväťročný trest odňatia slobody, viac ako dve tretiny z neho si však už v minulosti odsedel.

Dávid Brtva dnes prišiel na Okresný súd v Trnave, kde sa malo rozhodovať o jeho prepustení na slobodu. Keďže je reálne na slobode, v jeho prípade by to znamenalo, že by si nemusel odsedieť zvyšok z deväťročného trestu. Súd však verejné zasadnutie odročil, pretože nebolo jasné, či Brtva po zadržaní políciou skončí vo väzení v obvode trnavského súdu. Podľa obhajcu Miloša Maďara jeho klient spĺňa všetky materiálne aj formálne podmienky na prepustenie z výkonu trestu, vedie riadny život a má aj dobrú resocializačnú prognózu. Súd bude o jeho podmienečnom prepustení rozhodovať najbližšie 30. augusta.

Najvyšší súd SR koncom marca potvrdil tresty Špecializovaného trestného súdu, podľa ktorého si má Dávid Brtva odsedieť deväťročný trest, Patrik Pachinger sedemročný a zatiaľ neprávoplatne odsúdený Jozef M. deväťročný trest odňatia slobody. Dávid Brtva si už odsedel viac ako dve tretiny tohto trestu a požiadal o prepustenie na slobodu, aj keď reálne už na slobode bol od roku 2010. O jeho žiadosti začiatkom júna rozhodoval Okresný súd v Trnave, zasadanie však odročil, pretože mu chýbali niektoré doklady zo Špecializovaného trestného súdu. Dnes nemohol o podmienečnom prepustení rozhodovať opäť, pretože nie je isté, že Brtva skončí v ústave, ktorý je v jeho obvode.