Pavol Rusko je od 23. októbra tohto roka obvinený z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej. Ešte v ten deň bývalého ministra zbalili policajti a Rusko sa mesiac nedostal spoza mreží. Dnes je zakladateľ súkromnej televízie na slobode, kde sa pohybuje s elektronickým náramkom na nohe. Ten monitoruje každý jeho pohyb.

Pavol Rusko sa pred dnešným výsluchom odmietol pre média vyjadriť. Vraj tak urobí až po úkone. Za vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry šiel exminister v sprievode svojho právneho zástupcu Mareka Paru. Podľa našich informácií chce polícia bývalého ministra konfrontovať s výpoveďami svedkov, ktorí už v kauze prehovorili. Keďže ich nebolo málo, dá sa predpokladať, že výsluch bude trvať niekoľko hodín.

Pavol Rusko nebol zhovorčivý.
Pavol Rusko nebol zhovorčivý.
Vlado Benko Jr.

Zakladateľa televízie Markíza udal z prípravy vraždy mnohonásobný vrah Mikuláš Černák. Rusko mal jemu a jeho komplicom ponúknuť za likvidáciu svojej bývalej kolegyne 20 miliónov korún.

Exminister verziu Mikuláša Černáka od začiatku popiera. Odmieta, že by s ním riešil Volzovej vraždu. S Černákom sa vraj stretol iba preto, aby si u neho overil diskreditáciu svojej osoby.

Viac o kauze Rusko sa dočítate tu: