Informoval o tom Denník N. Po tom, čo návrh zákona o ochrane prírody a krajiny prešiel prvým čítaním v parlamente, zorganizoval rezort životného prostredia rad odborných diskusií vo všetkých deviatich národných parkoch na Slovensku.

Piatkové záverečné stretnutie malo búrlivý priebeh

Do miestnosti, kde prebiehala diskusia zástupcov ministerstiev životného prostredia a pôdohospodárstva so samosprávami a odbornou verejnosťou, vtrhol bývalý člen ĽSNS Miroslav Suja (Republika).

„Pán poslanec Suja sa pokúsil napadnúť pána štátneho tajomníka. Nebyť toho, že tam je riaditeľ národného parku, ktorý ho zastavil, tak by došlo k fyzickej inzultácii, bol som toho svedkom,” povedal štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča. Napadnutý štátny tajomník ihneď podal trestné oznámenie.

„Miroslavovi Sujovi sme umožnili zostať vnútri, prisľúbil, že nebude zo stretnutia robiť záznam, ale tento sľub porušil,” doplnil Kiča.

Spomínaný návrh zákona sa zaoberá prechodom výlučne štátnych pozemkov spod rezortu pôdohospodárstva pod ochranu prírody. Dlhodobo však proti nemu protestujú zástupcovia neštátnych vlastníkov lesov, ktorí sú združení v Únii regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska. Spolu s partnermi organizujú protesty.

Meno napadnutého štátneho tajomníka sa dozviete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: