Konflikt medzi 79-ročnou babkou a Kuffom vyvolala rozostavaná chatka poslancovho syna, ktorý má stavať bez stavebného povolenia. Staršia pani sa prišla k poslancovi sťažovať, že cez jej pozemok neustále prechádzajú nákladné autá. Podľa babky však neostalo len pri diskutovaní a Kuffa mal do nej strčiť.

„To je výmysel. Prišla na synov pozemok a fyzicky nás napadla. Najskôr syna, a keď som povedal, že to nahlásim na polícii, tak sa otočila a vylepila aj mne,“ bránil sa Kuffa. Poslanec sa tiež posťažoval, že babka pri útoku nebola sama.

„Prišiel tam aj jej syn, kopal ma do nôh a vulgárne sa mi vyhrážal. Tak hnusne mi nadával, to sa nedá ani povedať, také slová nepoužívam,“ rozčuľoval sa poslanec, ktorý vraj bol na druhý deň u lekára. Dôvod, prečo to babka urobila, vraj nepozná.

Zdroj: TV Markíza

Táto stavba Kuffovho syna spôsobila spor na východe.
FOTO: TV Markíza

„Mám 4 svedkov, že nás napadla. Cesta ako dôvod je hlúposť, lebo tam je užívateľ poľnohospodárske družstvo,“ obhajoval sa poslanec, ktorý cíti, že v tomto prípade nejde o žiadnu nenápadnú starenku.

„Toto je cielené. Sú to mafiánske spôsoby. Myslím, že to je organizovaná skupina, ktorá nás chce zdiskreditovať. Mám aj obavy, či ma nesledovali. Bojím sa, nech to šetria orgány,“ povedal Kuffa, ktorý sa počas schôdze v parlamente zastavil aj pri ministrovi vnútra.

O čom pár minút rečnili, nechcel povedať. „Nemusíte všetko vedieť,“ zasmial sa poslanec. Rovnako tajomný ostal aj minister Robert Kaliňák. „Prišiel sa iba pozdraviť, ako to robí vždy,“ vtipkoval a viac nepovedal.

Babka sa s poslancom Kuffom nemaznala: Tu máš, ty nespratník!

Isté však je, že Kuffa celú kauzu nenechá len tak. „Budem žiadať ospravedlnenie aj finančnú ujmu. Toto nemôže ostať tak, som verejný činiteľ,“ rozčuľoval sa. Synovu čiernu stavbu však nechcel vysvetliť.

„Mám dospelé deti, nepýtam sa na to,“ zakončil. Na strane babky však stojí klub OĽaNO, ktorý požiadal Kuffu, aby trestné oznámenie stiahol. „Z uvedených dôvodov Štefan Kuffa určite nebude na kandidátke nášho hnutia pre voľby 2016,“ argumentujú Obyčajní ľudia.