Podpis paktu o neútočení medzi PS/Spolu a "Za ľudí" sa neuskutočnil: Čo sa nepáčilo Kiskovi?!
5. 11. 2019, 14:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 17:43)

Zdroj: Peter Brenkus
Podpis paktu o vzájomnom neútočení medzi progresívcami a stranou Andreja Kisku (56) – Za ľudí sa odkladá na čas neurčitý! Namiesto seriózneho stretnutia totiž chcelo PS záležitosť vyriešiť pomocou kuriéra.

Neparlamentná strana Za ľudí sa v pondelok 4. 11. 2019 mala pridať k dohode o neútočení, ktorú v lete podpísali strany KDH a koalícia PS/Spolu. Termín podpisu sa napokon pre zrušené stretnutie lídrov strán odkladá. Progresívci sa podľa vlastných slov na vzájomnom stretnutí nemohli zúčastniť pre náhlu zmenu programu, a tak sa rozhodli strane Za ľudí poslať zmluvu po kuriérovi.
Tento postup sa však nepáčil Kiskovi. „Myslím si, že taký dôležitý dokument, ktorý hovorí o vzájomnej spolupráci, by sme mali podpísať osobne, a preto sme pripravení spoločne nájsť náhradný termín a teším sa na stretnutie,“ povedal Kiska.
Zdroj: fb Za ľudí
Líder PS Truban a líder strany Za ľudí Andrej Kiska.
„Strana Andreja Kisku je naším partnerom a pokiaľ ju chce podpísať radšej neskôr, ale osobne, dohodneme sa s ním na inom termíne. PS/Spolu nebude verejnosť zaťažovať organizačnými detailmi ani si stretnutie dohadovať cez médiá,“ vyjadrila sa na margo vzniknutej situácie hovorkyňa PS/Spolu Silvia Hudáčková. Otázne je, či ešte bude mať Kiska záujem. Ten však z ničoho nič prejavil líder SaS, teda v prípade, že v ňom bude zakomponovaná veta, že žiadna zo strán nepôjde do vlády so Smerom.