Minister práce Ján Richter sa v Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej nenudí. Od rána do poobedia chodí po procedúrach. Vďaka nim však za mesiac dokáže stáť na vlastných, i keď pomocou bariel.

„Tie sú len takou psychologickou oporou. Prejdem už pár metrov aj bez nich,“ pochválil sa. Stále však pri cvičení pociťuje bolesť a nosí korzet, ktorý drží polámané rebrá. Napriek tomu by chcel už o týždeň nastúpiť do práce.

„Je to zatiaľ len moja predstava, cítim sa každý deň čoraz lepšie. Uvidím však, čo povedia lekári,“ pokrčil plecami. Spolupacienti ho vraj politikou nezaťažujú. „Nesťažujú sa mi, len sa mi prihovoria, vyjadria podporu, aby som sa rýchlo uzdravil,“ zmienil sa.

Prominentného pacienta si dokonca spájajú aj s kvalitou obedov v jedálni. „Jeden pán si myslel, že som už odišiel, lebo minulý týždeň sa mu zdalo jedlo chutnejšie ako tento,“ zasmial sa.

Pikantné pozadie Richterovej nehody: Mal vo vrecku kondómy a tisíce eur?

S tisícami vo vrecku

Richter je stále v spojení s rodinou. „Prvé týždne chodili oni za mnou, posledné víkendy chodím ja za nimi,“ prezradil a popoludní sa už vybral do Nitry.

Minister sa lieči zo zranení, ku ktorým prišiel 11. júna blízko Serede pri nehode vládnej limuzíny. Utrpel zlomeninu rebier a druhého driekového stavca.

Zo svojho domu v Nitre odchádzal o pol desiatej do Bratislavy. Vraj riešil záležitosti okolo svojej vnučky. Do nemocnice ho priviezli v obleku, v ktorom mal podľa dôveryhodného zdroja z nemocničného prostredia pilulku na potenciu a kondómy.

„Všetko sú to prirodzené ľudské potreby, ale nemám pocit, že som prišiel s takouto výbavou do špitála,“ reagoval na tieto informácie.

V tom čase mal mať pri sebe aj väčšiu sumu peňazí, údajne až 7-tisíc eur. „Istú sumu vždy nosím so sebou, veď stále riešim nejaké záležitosti, aj súkromné,“ tvrdí.