Podpredseda vlády Pellegrini bol minulý týždeň na služobnej ceste. Na presun z hlavného mesta do Malaciek si zvolil netradičný spôsob dopravy. Tentoraz nešlo o luxusnú limuzínu či vládnu letku, ale štátne železnice. So svojou cestovateľskou skúsenosťou sa dokonca pochválil aj vo videu, v ktorom sa prihovára ľuďom priamo z kupé.

Ako ďalej pokračoval, na svoju veľkú cestu si zaobstaral lístok cez internet. Pri kupovaní však natrafil na jednu nemilú prekážku, ktorá ho poriadne vytočila. „Lístok som si kupoval online. Zarazilo ma, že som musel okrem svojho mena zadať aj číslo svojho občianskeho preukazu, myslím si, že pre lístok, ktorý má QR kód a ktorý sa skenuje, je to absolútne nepotrebné a zbytočne to zaťažuje každého, kto si lístok online kupuje,“ posťažoval sa Pellegrini.

Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby sa známy smerák nepovažoval za „veľkého fanúšika železničnej dopravy“. Z jeho prekvapivej reakcie je však zrejmé, že vlakom necestuje tak často, ako o sebe tvrdí vo videu. Pocítiť mu to dal aj diskutujúci Radovan, ktorý mu prostredníctvom Facebooku odkázal: „Keď si taký fanúšik železničnej dopravy, prevez sa z Bratislavy do Košíc, a nielen do Malaciek!“

Cestujúci, ktorí nakupujú lístok online, sa už dlhší čas sťažujú na povinné vyplňovanie osobných údajov vrátane čísla občianskeho preukazu. Pellegrini sa rozhodol proti nezmyselnej byrokracii zakročiť. „Preto som telefonoval s vedením železníc, ktoré mi prisľúbilo, že takúto povinnosť čoskoro odstránia a opäť tak zjednodušia nakupovanie lístkov cez internet,“ dodal.

Pasažieri musia v súčasnosti pri nákupe online lístka uviesť svoje meno a číslo občianskeho preukazu. V minulosti bol spôsob nakupovania lístku zložitejší. Cestujúci totiž museli uvádzať aj svoju adresu. S otázkou, či bude cestovanie ešte jednoduchšie, sme oslovili aj štátneho prepravcu.

Čítajte viac

Brat známej moderátorky z JOJky pracuje pre smerácku poslankyňu!

EXKLUZÍVNE VIDEO: Odhalili sme jadranskú vilu údajného sponzora Smeru! Žije v tomto luxuse

VIDEO Luxus na Slovensku i za hranicami: Takto si žijú oligarchovia a údajný sponzor Smeru

„Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravuje redizajn internetového obchodu a webstránky. Momentálne pracujeme na koncepcii a celkovej IT stratégii,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Zároveň dodal, že „dôvodom na uvádzanie identifikácie cestujúceho v internetovom obchode je skutočnosť, že doma tlačený cestovný doklad je možné vytlačiť nespočetne veľakrát“.

Čo treba uviesť pri kúpe lístku online?

  • Meno
  • Priezvisko
  • Občiansky preukaz, cestovný pas alebo preukaz na zľavnenú dopravu
  • Email pre zaslanie lístka
  • Nutný súhlas so spracovaním osobných údajov
  • Registračné číslo (len v prípade bezplatnej dopravy)