Na Slovensku platí pravidlo, že traja najvyšší ústavní činitelia nemôžu ísť naraz lietadlom mimo územia Slovenskej republiky. Dokonca by mal jeden vždy ostať na Slovensku. Teda Čaputová, predseda parlamentu Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini nemôžu naraz sedieť v lietadle smerom do Prahy.

„Predseda parlamentu Andrej Danko navrhol premiérovi Petrovi Pellegrinimu, aby išli do Prahy spoločne. No ten to odmietol, lebo letí z Popradu,“ povedal Dankov hovorca Tomáš Kostelník. Nevedel ale vysvetliť, z akého dôvodu tomu tak je.

Pellegrini mal včera v Trenčíne veľmi nahustený pracovný program. Stihol navštíviť Expo Centrum, slávnostný začiatok rekonštrukcie Strednej školy, stretol sa s predsedom VÚC Jaroslavom Baškom, zúčastnil sa podujatia v rámci projektu Creativa. Predseda vlády mal včera aj pracovné rokovanie s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, ktoré končilo o 22 hodine. Z tohto dôvodu letel z Popradu. 

„Pán premiér dnes končí pracovný program o 22.00, zajtra musí vstávať, aby sme o deviatej leteli do Prahy. Musíme tam byť najneskôr o 10:00,“ povedala nám Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Macíková. V prípade, že by sa museli zastavovať ešte v Bratislave, stratili by cenný čas a preto zvolili let do Prahy priamo z Popradu.

Prečítajte si tiež: