Pellegrini skonštatoval, že priority, ktoré Ódor na stretnutí predstavil, sa značne prelínajú s tým, čo od neho strana očakávala.

Peter Pellegrini
Zdroj: MICHAL SMRČOK

"Informoval ma, že jednou z hlavných priorít bude záchrana eurofondov a plánu obnovy, čo je aj naša priorita. Bude sa snažiť pripraviť aj nejaké riešenia na boj s infláciou a cielenú pomoc vybranej skupine ľudí. Tretia priorita je priviesť krajinu k parlamentným voľbám v pokoji s tým, aby čo najmenej ľudí pochybovalo o ich správnosti," ozrejmil.

Na snímke vľavo minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Peter Balík a vpravo predseda vlády SR Ľudovít Ódor počas návštevy rezortu ministerstva v utorok 16. mája 2023 v Bratislave.
Zdroj: Pavel Neubauer

Víta, že premiér má ambíciu informovať o aktuálnom stave Slovenska a zároveň pripraviť koncepčné materiály, ktoré budú slúžiť ako podklad pre budúcu vládu.

Ódor ho tiež podľa jeho slov uistil, že pripraví reálny rozpočet, ktorý bude mať zároveň zoznam opatrení na strane príjmov a výdavkov. "Z ktorých si nová vláda bude môcť namixovať svoj mix nástrojov, ktoré použije," podotkol.

Pokračovanie článku na ďalšej strane: Strana Smer-SD nezahlasuje za vyslovenie dôvery vláde>>