Piešťanská nemocnica podpísala zmluvu na nákup CT prístroja za 1,6 milióna eur. Šlo o sumu, ktorá bola o 600-tisíc vyššia ako tá, za ktorú vysúťažilo tento prístroj predchádzajúce vedenie nemocnice. Zákazku na nákup CT prístroja získala spoločnosť Medical Group SK, v ktorej v minulosti pôsobil Pavol Paška.

A tu sa to celé začalo. Nasledovalo stínanie hláv v rezorte zdravotníctva – skončila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, za ňou sa porúčala podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorý sedela v Dozornej rade nemocnice. Situácia sa vyostrila aj na celospoločenskej úrovni a nasledovali protesty v uliciach. Napokon Pavol Paška v novembri 2014 oznámil, že ako predseda parlamentu končí. Urobil tak vraj, aby ochránil svoju rodinu. Svoj podiel viny na kauze nikdy neuznal.

Smrť kolegu a priateľa smerákov hlboko zasiahla. Ako spomínajú na Pašku Raši, Kaliňák či Pellegrini?

O dva roky neskôr skončil Pavol Paška aj vo vedení strany, čím začal jeho definitívny pád v politike. Pod jeho pád sa podpísalo aj arogantné správanie v parlamente. “Vyhraj voľby a môžeš všetko,” vyhlásil Paška v parlamente a o mesiac skončil.

Matovičov status o smrti Pašku pobúril analytika. Je to brutálne a nevhodné!

Žil nadštandardne

Pavol Paška si pred desiatimi rokmi zaobstaral luxusné bývanie v komplexe Mestský park v centre Košíc. Ide pritom o športovo-relaxačný nebytový komplex hneď vedľa mestského parku. Paška tam vlastnil dvojpodlažný apartmán. Napriek tomu, že v rezidencii nemala byť možnosť na trvalé bývanie, Paška tam žil a uvádzal si Mestský park aj ako trvalú adresu. Ako k tomu prišiel, bývalý politik nikdy nevysvetlil. Paška po odchode z parlamentu skončil aj vo funkcii podpredsedu strany. V Smere však Košičan ostal, od minulého roku je už iba členom 30-členného predsedníctva. V strane už nemal žiadnu zodpovednosť. V súkromí sa vrátil k biznisu. Podľa výpisu z obchodného registra bol až do svojej smrti majiteľom firmy KOMED. Na spomínanú spoločnosť je písaná aj honosná vila, ktorá minulý rok vyrástla v košických Kavečanoch a Paška sa tam plánoval aj s rodinou presťahovať.

Mohlo by vás zaujímať: