Petra Paroubková v relácii Výzva na serveri Seznam Zprávy obvinila svojho niekdajšieho partnera z brania nelegálnych peňazí. „Nebudem hovoriť, odkiaľ tie finančné zdroje sú alebo na čo sa spotrebovávali,“ povedala Paroubková s tým, že má obavy o svoj život. „Dodnes sa bojím, že ma niekde zrazí auto,” vysvetľovala. Svoje tvrdenia chce aspoň čiastočne podložiť dôkazmi. Majú byť nimi rôzne nahrávky a Paroubkov predvolebný denník z roku 2014. V ňom má mať podľa nej uvedené až miliónové sumy. Petra dokonca prezradila, že jej ešte stále manželovi pred rokmi diagnostikovali závažné ochorenie. Podrobnosti ale nechcela povedať.

Paroubek najskôr Petrine slová "o špinavých miliónoch" komentovať odmietol s tým, že nechce rozvod prenášať na ulicu. „Pokiaľ Petra má nejaké vážne zistenia, má oznamovaciu povinnosť voči Polícii Českej republiky a mala by ich potvrdiť dôkazmi alebo prestať klamať,” povedal pre Plus JEDEN DEŇ. Počas víkendu sa však rozhodol svoje vyjadrenie rozviesť a napísal blog. V ňom tvrdí, že Petrine slová na jeho adresu sú premysleným útokom. „Prichádza šesť týždňov pred voľbami, v ktorých kandidujem,” argumentoval na svojom webe Vaše věc.

Zároveň dodal, že len pred pár dňami sa prostredníctvom svojho advokáta snažila o zmierenie, dokonca mu chcela pomôcť s kampaňou. Podľa Paroubkových slov však pod podmienkou, že jej nechá spoločný dom v Grécku, ktorý medzitým Petra predala. S tým však nesúhlasil. „Možnú spoluprácu pred voľbami som, samozrejme, odmietol, lebo Petra úzko spolupracovala s obvineným Horáčkom,” vysvetľuje expremiér. Tomáš Horáček je podľa českých médií trestne stíhaný lobista, ktorý mal manipulovať miliónové zákazky a štát pripraviť o milióny korún v zdravotníctve a iných oblastiach. Do volieb a ukončenia rozvodového konania Petra avizovala ešte dve pokračovania príbehu spätého s niekdajším českým predsedom vlády. Je teda možné, že tieto obvinenia nie sú posledné.

Nateraz však povedala, že Paroubek chcel, aby bola sa skamarátila s jeho exmanželkou Zuzanou, keby sa mu niečo stalo. Prvá manželka mala podľa slov Petry dokonca od neho dostať "veľký obnos peňazí" ešte mimo rozvodového vyrovnania.