Stovky seniorov a sála plná na prasknutie. Tak to vyzeralo v pondelok večer v nitrianskom Parku kultúry a oddychu, kde jar zavítala evidentne skôr. Smer tam totiž organizoval oslavy Medzinárodného dňa žien. Nič to na tom, že je ešte len február a tento deň v kalendári pripadá až na 8. marec. V meste pod Zoborom sa slávilo ešte pred voľbami.

Pozvánka na podujatie sa objavila na facebookovej stránke nitrianskej organizácie Smeru. Ľudí lákali na speváka známych evergreenov Otta Weittera aj hudobné skupiny Žochári a Disk. Šokujúce však bolo, keď sa zrazu pred prevažne dôchodkyne postavil predseda Smeru Robert Fico.
„Sme vo veľmi citlivom období a bol by som nerád, keby nás niekto kritizoval za to, že sme hovorili informácie, ktoré by sa vraj už asi nemali hovoriť v predvolebnom súboji,“ povedal predseda Smeru.

Fico na pódiu nezabudol pripomenúť, že považuje za správne, že žena, keď ide na materskú dovolenku, poberá 34 týždňov čistý príjem, aký mala predtým. „Mimoriadne si vážim aj uznesenie, ktoré sme prijali ústavnou väčšinou v NR SR, keď sme zastropovali vek odchodu do dôchodku na 64 rokov a v prípade žien, ako to bývalo v minulosti, sme dali bonus za každé dieťa mínus 6 mesiacov,“dodal líder strany.