K nešťastnej udalosti došlo včera vo večerných hodinách pri križovatke ulíc Vajnorská a Kutuzovova. K nehode, pri ktorej automobil Škoda Superb narazil do chodcu Emila K. malo dôjsť v blízkosti priechodu pre chodcov. Starší muž utrpel ťažké poranenia hlavy a bol prevezený do nemocnice v Ružinove, kde zraneniam podľahol. Bývalý minister vnútra Daniel Lipšic na mieste nehody poskytol seniorovi prvú pomoc.

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ: Najlepší priateľ muža († 72), ktorého usmrtil Lipšic, prezradil šokujúce podrobnosti o nehode!

Daniel Lipšic v Bratislave zrazil starčeka: Toto odkazuje rodine obete!

Lipšic sa chopil prípadu znásilnenej tínedžerky Natálie: Facky, bitka hokejkou a sex!

Na túto párty môžu Sulík s Lipšicom poriadne doplatiť: Ohrozí to ich kariéru?

„Bol som v neďalekom nákupnom centre. Išiel som nie príliš rýchlo, predpokladám, že okolo päťdesiatky a všimol som si tohto staršieho pána tesne pred zrážkou. Bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov. Mohol vychádzať z blízkej vinárne. Myslím si, že zrážka sa stala skôr za priechodom, ale to bude vecou vyšetrovania.“ povedal Lipšic pre portál cas.sk.

V súčasnosti sa podľa našich informácií z dôveryhodného zdroja nachádza Lipšic v nemocnici. Tam by mal absolvovať potrebné úkony kvôli vyšetreniu nehody. O aké úkony ide však nespresnil. Jednoznačné je, že politik prežíva najťažšie chvíle v živote. „Je mi to veľmi ľúto, pretože vyhasol ľudský život a pokiaľ bude v mojich možnostiach a z druhej strany ochota, tak rodine veľmi rád pomôžem. Do poslednej chvíle som dúfal, že to nebude mať fatálne dôsledky. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine,“ uviedol Lipšic.

Matovič reaguje

K tragickej udalosti sa vyjadril aj predseda strany OĽaNO-NOVA Igor Matovič. „Nemám žiadne bližšie info, okrem toho, čo bolo zverejnené v médiách, viem ale iné - Dana bližšie poznám pár rokov - a je to nesmierny poctivec, ktorý hrá podľa pravidiel a nechce vybočiť mimo zákona, ani vtedy, ak by sa o tom nikto nedozvedel,“ napísal opozičný poslanec na svojom facebooku.

Pár hodín po tragickej nehode: Lipšic skončil v nemocnici!
Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

„Je mi ľúto mŕtveho človeka, či išiel po prechode alebo nie. Či mal vypité alebo nie. Jemu už život nikto z nás nevráti. Zároveň viem, že to, čo sa stalo, sa môže stať každému z nás a preto stojím pri Danovi. Potrebuje nás, tak, ako my všetci potrebujeme jeho,“ vyhlásil Igor Matovič v statuse.

Danielovi Lipšicovi nebol po nehode nameraný alkohol. Celú nešťastnú udalosť polícia vyšetruje. „Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ infomovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Lucia Miháliková.