Páni, stihneme to? Popod Strečno diaľničným tunelom, ale až o 5 rokov
18. 6. 2014, 11:30 (aktualizované: 10. 7. 2024, 20:18)

Zdroj: TASR
Poklopané, ideme na to! Politici v utorok v Žiline symbolicky odštartovali výstavbu túžobne očakávaných diaľničných úsekov pri Žiline. O päť rokov by sme mali popod Strečno jazdiť rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.
Diaľničný tunel popod strečno by mal byť hotový o 5 rokov. Motoristov potešili hlavne správy o výstavbe úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. Jeho súčasťou je i najdlhší diaľničný tunel Višňové, ktorý odkloní dopravu spod problematického Strečna.
Táto cesta je pre vodičov hotovou morou, veď takmer denne je tu havária. Práve tento úsek nazval minister dopravy Ján Počiatek výstižne gordickým uzlom celej D1. Stavať začnú aj časť diaľnice D3 zo žilinského Strážova do Brodna. Prispeje k lepšiemu cestnému prepojeniu s Poľskom.