19:58 - Pojednávanie prerušené. Pokračovať sa bude v pondelok 20. januára od 9:00.

19:55 - Výpoveď Dučáka skončila.

19:48 – Diskusia sa už pár minút točí okolo toho istého, dnes už spomínaného bieleho auta. Nič dôležité ale nebolo povedané.

19:34- „Na koľko vám Kočner dal postrážiť tú krabicu. Na deň, týždeň, mesiac?“ pýta sa Lipšic. Svedok odpovedal, že krabicu mal strážiť, pokiaľ Kočner bude na dovolenke.

19:29 – Lipšic poukázal na prepojenie Kočnera a Dučáka. Druhého menovaného zastupuje v kauze Technopol Michal Mandzák. Ten zastupuje Kočnera v kauze zmenky.

19:24 - Lipšic sa pýta svedka: „Prebiehali medzi vami nejaké transakcie?“ Toto už bola tretia formulácia otázky. Dučák konečne odpovedal, no aj tak sa vynašiel: „Nehnevajte sa, ja som starší človek. Položte mi otázku jednoduchšie.“

19:15 - Svedok dostal od sudkyne otázku, ako na neho pôsobila spomínaná krabica, teda mašlička na nej. „Nepôsobilo to ako dezert, ak sa na to pýtate,“ povedal Dučák. Potom ho to vraj rezalo a naložil to nejakej pani do auta.

19:12 - „Kuciak mi raz telefonoval. Kládol mi otázky, na ktoré som nevedel odpovedať. Volal som Marošovi, aby mi poradil, čo s tým. Potom som Kuciaka zablokoval,“ povedal Dučák s tým, že Kuciak sa chcel rozprávať o Technopole. Kauzu okolo Technopolu riešil Kuciak vo svojich článkoch.

19:04 - „Kočner mi pomáhal. Napríklad, keď som mal 65 rokov, dal mi fľašku ruskej vodky. Alebo, keď som nevedel dostať vodičský preukaz, vtedy tiež pomohol. Povedal mi, ako spraviť psychotesty. Tuším aj s doktorom mi pomohol, ale už neviem kedy,“ povedal Dučák.

19:00 - Kočner mal Dučáka predtým, ako išiel na dovolenku na loď, poprosiť, aby mu postrážil krabicu. V Báči na parkovisku mal potom krabicu niekomu odovzdať. Krabicu podľa svojich slov neotváral: „To sa nepatrí, nebola moja.“ Dučák nevie, prečo dal Kočner strážiť krabicu práve jemu.

18:55 - Prokurátor sa svedka niekoľkokrát spýtal, ako vedel, že ide o jej dom. Že ide teda o tú istú osobu. Dučák stále odpoveďou niekam odbiehal, až sa mu to podarilo a z odpovede na otázku utiekol.

18:50 - Dučák opísal, ako sa spoznal so Zsuzsovou. Videl ju v bielom Mercedese, ktorý on požičal Kočnerovi do nejakého programu. „Vyhodnotil som to tak, že je to členka televízneho tímu,“ hovorí svedok. Dučák potom nechápal, že Zsuzsová je tá istá žena, ktorú ukazujú po jej zatknutí v novinách. „Na fotkách, ktoré ukazovali, vyzerala úplne inak, ako v skutočnosti,“ povedal Dučák s tým, že to, že ide o tú istú osobu si uvedomil, až keď uvidel v novinách to auto pred jej domom.

18:41 – Dučák je obvinený napríklad v kauze Technopol, s ktorou je spájaný aj Kočner. Okrem toho figuruje aj v kauze zmenky. Podľa obžaloby v kauze zmenky mal Kočner s Pavlom Ruskom sfalšovať zmenky. Dučák mal pri tom pomôcť zháňaním papiera, pera, atramentu a tlačiarene z roku 2000.

18:33 - „Požičal som Marošovi auto na výrobu tej relácie (Na pranieri, poznámka redakcie),“ hovorí Dučák o svojom dlhoročnom kamarátovi.

18:28 – Vypovedať ide Jozef Dučák, známy tiež z káuz zmenky a Technopol.

18:27 – Výpoveď Tótha skončila.

18:25 - K Tóthovej výpovedi sa vyjadril aj Kvasnica: „S matkou zavraždenej sme analyzovali, či bol Tóth vedome zapojený do vraždy. Dospeli sme k názoru, že nie. Tóthova výpoveď je dôveryhodná. V tomto momente máme od dvoch svedkov, teda od Andruskóa a Tótha, svedectvá o tom, že boli sledovaní novinári. Obaja svedkovia povedali, že Kočner mal vedomosť o priebehu vyšetrovania. Mali nezávislé zdroje. Svedok Tóth vypovedal pravdu.“

18:18 - „Považujem výpoveď za dôveryhodnú. Nemá dôvod klamať. Svedčil proti donedávna svojmu najbližšiemu človeku. To, že po zadržaní troch už obžalovaných zmenil svoj názor na Kočnera, je zjavné. Budú to dokazovať aj zvukové záznamy, ktoré tu budú prezentované ešte na ďalších pojednávaniach, ako dôkazy,“ povedal Lipšic. Právny zástupca Kuciakovcov tiež povedal, že to, že si Tóth nepamätá, akej farby bol náhradný Kočnerov telefón, nehrá žiadnu rolu. Lipšic tvrdí: „V kľúčových vyjadreniach bol svedok dôveryhodný.“

18:12 - „Kto klame raz, klame dvakrát. A kto klame dvakrát, je nedôveryhodný,“ uzavrel svoje vystúpenie sám Marian Kočner.

18:07 - „Svedok si nevie spomenúť na to, kto bol s nami na dovolenke v Chorvátsku. Asi preto, aby ľudia, ktorí tam s nami boli, nemohli potvrdiť, že sme sa o Jánovi Kuciakovi spoločne nebavili,” povedal Kočner.

18:04 - „Svedok tvrdí, že sme si vymenili po 25 motákov, teda dokopy 50. Obhajca Šabík by ma musel navštíviť 50-krát. Toľkokrát tam Šabík nebol. Svedok klame,“ tvrdí Kočner.