11:49 – Prestávka stále pokračuje. Čaká sa na členov súdneho senátu.

11:10 - Sudkyňa vyhlásila prestávku do 11:40.

11:09 – Kočner tvrdí, že nemá problém s psychiatrickým a psychologickým vyšetrením. „Mal som problémy len s doktorom Heretíkom a v spise je uvedené aj prečo,“ povedal Kočner.

11:04 - „Jenčo, ktoré ho chce predvolať obhajoba, bol dvakrát riešený kvôli nejasnostiam s jeho znaleckým posudkom,“ povedal Lipšic s tým, že Jenčo sa dokonca aj neprimerane vyjadroval v médiách. Para mu oponuje, že Jenčo je stále znalec a nebol nikdy potrestaný.

11:00 - „Navrhujeme preskúmať duševný stav Mariana Kočnera,“ povedal Lipšic s tým, že Kočner nespolupracoval pri zdravotníckom vyšetrení. Lipšic si myslí, že Kočner potrebuje psychologické vyšetrenie, aby bolo zrejmé, či dokáže 25 rokov za mrežami Kočnera zmeniť alebo nie.

10:54 - Para chce predvolať niekoľko svedkov, ako napríklad Škripka, Zuriana, Takáčovú, ako aj znalcov z Europolu.

10:50 - „Došlo k zásadnému porušeniu práv obhajoby,“ povedal Para.

10:47 - Para povedal, že niektoré dokumenty podpisoval vyšetrovateľ, ktorý na to nemal oprávnenie. Kočnerov obhajca namieta aj ďalšie veci. „Pri telefóne chýba úradný preklad,“ povedal Para o zadržanom Kočnerovom telefóne. Detaily neobjasnil.

10:39 - Slovo si zobral Para. Hovorí práve niečo o tom, že by mal súd prihliadať na to, aby sa obhajoba (teda on) mala možnosť oboznámiť s nejakými listinami. Para číta aj ďalšie informácie, no miestami pôsobí ako právny zástupca Kočnera v kauze zmenky Martin Pohovej, ktorý čítava listiny. Baví sa iba čítajúci...

10:31 - Po dlhých minútach, počas ktorých hovorila len sudkyňa, sa k slovu sa dostal prokurátor. Ten navrhol, aby neboli niektorí svedkovia vypočutí. Nešlo ale o žiadne záme mená.

Pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Zdroj: Matej Kalina