12:27 - Pojednávanie skončené.

12:24 - „Súd nebude akceptovať ospravedlnenia obžalovaných,“ povedala sudkyňa s tým, že obžalovaní sú povinní chodiť na pojednávania.

12:19 – Sudkyňa konštatuje, že inak nemohla rozhodnúť, lebo pri vyšetrovaní nenastali žiadne zásadné chyby a boli riadne obhajovaní svojimi právnymi zástupcami.

12:08 – „Špecializovaný trestný súd rozhodol takto: Nariaďuje sa hlavné pojednávanie 13., 14., 15., 20., 21., 22. januára a 3., 4., 6., februára vždy o 9:00,“ povedala predsedníčka senátu súdu.

12:16 - Počas prestávky povedal Jozef Kuciak, že cíti beznádej. „Para vymenovával paragrafy. Ja im nerozumiem. Dôležitejšia ako nejaké paragrafy je spravodlivosť.“ Pridala sa aj Zlatica Kušnírová, ktorej sa do očí tískali slzy. „Zatvárajú len malé ryby. V Threeme je sto známych mien. Tých prečo nezavrú,“ povedala rozhorčene Kušnírová.

12:01 - „Súhlasím s návrhom svojich obhajcov,“ povedala Zsuzsová. Kočner jej slová zopakoval.

12:00 - „Vo vyšetrovaní boli fatálne chyby. Navrhujem vrátiť proces vyšetrovateľom,“ povedala právna zástupkyňa Zsuzsovej. „Navrhujem vec vrátiť do prípravného konania,“ pridal sa k nej Para.

11:58 - Kuciakovci, Zlatica Kušnírová a Molnárová svorne povedali, že súhlasia s návrhom svojich splnomocnencov.

11:56 - Prokurátor, Lipšic a aj Roman Kvasnica zastupujúci Zlaticu Kušnírovú  navrhli, aby súd nariadil hlavné pojednávanie.

11:54 – Sudkyňa navrhuje, aby sa konali záverečné reči dnešného prejednania. Určuje nasledovné poradie: Prokurátori, právni zástupcovia poškodených, Kuciakovci, Zlatica Kušnírová a potom obhajcovia obvinených a samotní obvinení.

11:53 – Pojednávanie pokračuje.

Prvé pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke vľavo je Alena Zsuzsová.
Prvé pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke vľavo je Alena Zsuzsová.
Zdroj: MATEJ KALINA