16:25 Pojednávanie v kauze Kuciak sme sledovali online. Ďakujeme, že ste boli s nami!

16:23 - Pojednávanie je prerušené do štvrtka 9:00.

16:18 - Obhajoba navrhla vypočuť Kracinu a Gatiala. Okrem toho Neszméry trvá na dôkaze, ktorým sú obsahové analýzy z Europolu. Kvasnica chce, aby sa použil na súde ako dôkaz prepis správ Kočnera s Tóthom. Tiež Zsuzsovej komunikáciu s jej dcérou 21. februára 2018 a Kočnera s Konôpkom. Kočner sa na to ozval: „Ak tu bude ako dôkaz čítaná komunikácia medzi mnou a Tóthom, tak musí byť aj medzi mojou dcérou a Miriam Hatinovou.“Tá bola Kočnerovou priateľkou.

16:01 - „Neviem, ako toto súvisí so skutkom. To bolo o tom, že som mala súkromné fotografie Borisa Kollára,“ povedala na ďalšiu časť prečítanej Threemy Zsuzsová. Podľa obžalovanej preto povedala Kočnerovi, že na Kollára netreba zháňať kompromitujúce fotky.

15:53 - „V našej komunikácii som chcela Kočnera upozorniť, že ľudia by ho mohli vidieť aj v inom svetle, a že keď zakladá stranu, mal by pomáhať slabším deťom verejne. Je to viac ako 50 bilboardov,“ spomína Zsuzsová.

15:41 - Čítala sa časť Threemy, ktorá už raz na súde bola čítaná, a ktorá sa podľa obžalovaných mala týkať politiky a nie prejednávaného skutku. Kočner požiadal, aby sa čítala komunikácia od skoršieho času. Sudkyňa mu vyhovela a ako prvú prečítala správu medzi Kočnerom a Zsuzsovou: „70 % Smotánky je o vlekárovi.“ Kočner volal ako "vlekára" predsedu parlamentu Borisa Kollára.

15:35 - Čítať sa ide z Threemy.

15:26 - „Bol som disciplinárne potrestaný za to, že som mal rúško. Mal som ho povolené, ale potom na základe asi nejakých tlakov mi bolo odobrané. Videl som zábery z iných súdov, a tam boli civilné rúška povolené,“ povedal Kočner o svojom disciplinárnom postihu za rúško.

15:19 – „7. februára 2018 výber v hotovosti 130-tisíc eur. 27. februára 2018 výber v hotovosti 50-tisíc eur,“ prečítala sudkyňa ďalšie prevody. Aj z iných prečítaných súm sa bežnému človeku musí točiť hlava. Podľa výpovede Marčeka a Andruskóa mali dostať po medializácii príbehu účastníci vraždy od Kočnera finančný dodatok. Prvé informácie o vražde sa do médií dostali 26. februára 2018.

To, že Marian Kočner sa neštítil nosiť so sebou hotovosť v obrovských sumách dokazujú aj fotky, kedy bol prichytený keď sa hrabal v peniazoch vo vlastnom aute. Koľko mal vtedy presne pri sebe nevedno, no rozhodne to nebolo 100, a ani 1 000 eur.
To, že Marian Kočner sa neštítil nosiť so sebou hotovosť v obrovských sumách dokazujú aj fotky, kedy bol prichytený keď sa hrabal v peniazoch vo vlastnom aute. Koľko mal vtedy presne pri sebe nevedno, no rozhodne to nebolo 100, a ani 1 000 eur.
Zdroj: TONY STEFUNKO

15:15 – „Transakcia v sume 100-tisíc na protiúčet. Dňa 31. januára prevod 70-tisíc eur,“ povedala sudkyňa a číta ďalšie transakcie.

15:11 – Sudkyňa prečítala informácie k veľkému množstvu kariet ku Kočnerovým účtom. Z nejednej karty sa dalo vyťahovať na jedenkrát 3 400 eur, denný limit bol 16 600 eur a aj denný limit na internet banking bol 16 600 eur.

15:06 – Tatrabanka zaslala štátnym orgánom výpisy s účtov obžalovaného Kočnera.

14:59 - Čítať sa má aj listinný dôkaz, ktorým je správa z Tatrabanky. Kočner sa prihlásil o slovo a povedal: „Nemám problém, aby tu bola aj verejnosť.“Obžalovaný teda súhlasí s prítomnosťou verejnosti pri čítaní jeho bankového tajomstva.