17:02 - Pojednávanie na dnes skončené. Pokračuje sa zajtra od 9:00.

16:55 - Čítanie sa skončilo. Kočner mal ešte požiadavku, aby sa mohol vyjadriť k iným svedkom. Sudca povedal, že inokedy.

16:32 - Na súde nič nové. Obhajoba číta listiny o kauze Gamatex.

16:20 - V pojednávacej miestnosti je pomerne silná nuda. Rozhovor Sobotovičovej s Ruskom bol pomerne dlhý, možno pri tom senát súdu nezaspí.

16:05 - Obhajoba stále číta rozhovor Sobotovičovej s Ruskom, pričom sa netýka zmeniek, ale Gamatexu.

15:42 - „Ja sa bojím, že budete čítať 40-stranovú bakalársku prácu,“ hovorí Šanta. Klemanič ale usúdil, že sa bude v čítaní pokračovať, lebo obe strany majú možnosť čítať všetko, čo chcú.

15:35 - Šanta dal námietku, že sa čítajú úplné nezmysly: „Sedíme tu unudene a nezmyselne.“ Mandzák na to použil slovný hlavolam, že chce dokázať, že rozpory neboli dokázané. Šanta opakuje svoj názor. Sudca Klemanič zasiahol a povedal: „Pravdu majú obe strany.“

15:15 - Obhajoba začala čítať listiny. Druhý advokát Mariana Kočnera Martin Pohovej začal čítať rozhovor Niny Sobotovičovej s Pavlom Ruskom. Ich komunikácia prebehla vo februári 2017. Aj tento rozhovor použila vtedy ešte študentka, ako prílohu k bakalárskej práci.

15:10 - Prestávka skončila.

14:40 - Účastníci konania si dajú prestávku a potom dajú pred Justičným palácom vyjadrenia.

14:30 - Nasleduje 10-minútová prestávka

14:29 - Právna zástupkyňa Markízy Lucia Tandlich po výpovedi svedka zopakovala, že Fiľo povedal, že by do Markízy nikdy nešiel, keby vedel o nejakých zmenkách. O zmenkách Fiľo podľa vlastných slov nevedel.

14:25 - Kočner chce, aby Fiľo predložil zmluvu o predaji svojho podielu Kováčikovi. Šanta namieta: „To vôbec nesúvisí s predmetom obžaloby.“ Kočner následne dal procedurálny návrh, aby súd zabezpečil zmluvu medzi Fiľom a Kováčikom. Klemanič sa pýta: „A aký je názov zmluvy, aby sme vedeli, čo máme zabezpečiť?“ V miestnosti opäť nastal smiech. „Zmluva o prevode 50 percent podielu spoločnosti Media Invest,“ znie Kočnerova odpoveď.

14:18 - Kočner sa pýta Fiľa, či pri predaji svojho podielu v Markíze vedel o tom, že aj Kováčik predá svoj podiel v Markíze. Odpoveď znela: „Áno.“ Kováčik predal svoj podiel pár mesiacov po Fiľovi.

Pavol Rusko na pojednávaní v kauze zmenky. Bolo to ešte na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.
Pavol Rusko na pojednávaní v kauze zmenky. Bolo to ešte na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY