12:01 - Pojednávanie skončené.

12:00 - „Prechádzate z výkonu väzby do výkonu trestu,“ povedala Záleská Andruskóovi. Sudkyňa dáva posledné pokyny pre už odsúdeného Zoltána Andruskóa z účasti na vražde novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27).

11:56 – Andruskóovi prepadol v prospech štátu mobil a 2800 eur.

11:52 - ROZHODNUTÉ. „Súd schvaľuje dohodu o vine a treste,“ povedala Záleská. Andruskó si za účasť na dvojnásobnej vražde odsedí 15 rokov.

11:47 – Pojednávanie o malú chvíľku pokračuje. Čaká sa už len na príchod Andruskóa.

11:22 – Senát súdu sa ide radiť. Prerušil pojednávanie. Prestávka by mala byť krátka.

11:20 - „Mám za to, že výmera trestu, ako aj iné záležitosti, sú v poriadku. Obvinený sa k skutku priznal, aj ho oľutoval. Navrhujem dohodu o vine a treste schváliť,“ povedala Lívia Kňažíková, obhajkyňa Andruskóa. Prokurátor taktiež súhlasí s trestom vo výške 15 rokov.

11:18 – „Rozumiete podstate dohody o vine a treste? Priznali ste sa dobrovoľne a bez nátlaku? Súhlasíte s trestom 15 rokov vo väznici so stredným stupňom stráženia? Viete, že nemôžete podať odvolanie?,“ pýtala sa Záleská Andruskóa. Ten na tieto, ako aj na iné otázky odpovedal: „Áno.“

11:14 - Obvinený teraz ide odpovedať na otázky sudkyne. Ak na všetky odpovie áno, rozsudok bude potvrdený.

11:09 – Andruskó prijal trest vo výške 15 rokov odňatia slobody! „Vo zvyšku dohody sa nič nemení,“ povedala Záleská.

11:08 – Pojednávanie pokračuje.

10:26 – Účastníci konania sa stále radia.

10:00 – Dĺžka prestávky nebola oznámená. Andruskó bol vyvedený z pojednávacej miestnosti.

9:54 – Sudkyňa prerušuje verejné zasadnutie na účely porady obvineného s obhajkyňou.

9:52 - „Pripomínam aj jeho súčinnosť pri objasňovaní vraždy Molnára,“ povedal prokurátor a spomenul aj ďalšiu spoluprácu Andruskóa s vyšetrovateľmi.

9:46 – Prokurátor porozumel výhradám súdu a bude hľadať iný spôsob dohody.

9:40 – Záleská hovorí, že súd sa snaží nájsť spravodlivé riešenie. „Súd musí pozerať aj pre spravodlivosť pre spoločnosť. Dohodu o vine a treste nepovažujem preto za spravodlivú,“ povedala Záleská. Následne vyzvala zúčastnené strany, aby skúsili nájsť inú dohodu. Spravodlivý trest podľa Záleskej nebude ani vtedy, keď Andruskóovi dajú trest o jeden-dva roky viacej. „Za spravodlivý trest budem považovať 15 rokov,“ povedala Záleská.

9:35 - „Dohoda je výhodná len pre obvineného,“ povedala predsedníčka senátu!

9:29 – Sudkyňa sa spýtala Andruskóa dôležité otázky. Pýtala sa ho, či má vedomosť o celom znení dohody o vine a treste. Či tiež zaregistroval zmeny, ktoré prokurátor dnes vykonal a podobne. Na všetko odpovedal: „Áno.“