17:56 – Sudkyňa navrhla odročiť pojednávanie na 31. júla a 5. augusta. Nikto nemal výhrady. „Súd odročil hlavné pojednávanie v kauze Kuciak na 31. júla a 5. augusta o 9:00,“ povedala predsedníčka senátu.

17:55 – Pojednávanie pokračuje.

17:31 - Pojednávanie prerušené na 10 minút.

17:30 - Kvasnica chce teraz poukázať, či je dôveryhodnejší Anadruskó, alebo Zsuzsová. Chce na to poukázať sporom o tom, či 20-tisíc bola Zsuzsovej záloha pre Andruskóa za vraždu prokurátora Maroša Žilinku, ktorá sa potom pretavila na zálohu na vraždu Kuciaka, alebo to bola Zsuzsovej pôžička Andruskóovi, ako tvrdí obžalovaná. Andruskó hovorí, že pravda je prvá verzia. „Zsuzsová o pôžičke hovorila niekoľkokrát a vždy inak. Aj úroky boli iné. Prispôsobovala si to podľa potreby,“povedal Kvasnica s tým, že Kušnírová klame.

17:21 - „Andruskó vedel o priebehu vyšetrovania. Vraj ich vedel od Zsuzsovej a tá zas od Kočnera,“ tvrdí Kvasnica.

17:15 - Je zrejmé, že deň po vražde medzi 7:01 a 7:26 že došlo k nejakej zmene. Buď k zmene situácie, alebo plánu. Vtedy totiž prišla sms so slovami: „Je to v pi*i.“ Potom išla s dcérou do Bratislavy. Zmena bola podľa Kvasnicu to, že Andruskó jej oznámil, že zavraždená bola aj Martina Kušnírová.

17:08 – Právny zástuopca Zlatici Kušnírvej si myslí, že Marček s Andruskóom hovoria pravdu, lebo ich výpovede sa zhodujú: „Marček s Andruskóm opísali vraždu tak, že nemali zásadné rozpory.“

Odsúdený Zoltán Andruskó počas hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Matiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. júla 2020.
Odsúdený Zoltán Andruskó počas hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Matiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. júla 2020.
Zdroj: Jaroslav Novák

17:05 - „Slovom USB volali Kuciaka. Keď si napísali, že treba „vyzdvihnúť USB“, znamenalo to, že treba uniesť Kuciaka. Tak to mali pôvodne v pláne,“tvrdí Kvasnica. Advokát stále pripomína, že tieto komunikácie od obžalovaných nebolo nikdy spochybňované.

17:01 – Ťažko povedať, či si po dohovore s obhajcami vstúpila Zsuzsová do svedomia, ale aktuálne pôsobí pár minút ako po 10-tom pol deci vo štvrtej cenovej a hlavu má položenú na stole. Tentokrát nechápe Szabó a neveriacky na ňu pozerá...

16:57 - Kvasnica sa teraz snaží senátu súdu dešifrovať správy medzi Kočnerom a Zsuzsovou. Tí sa mali baviť o strane Cieľ, no zároveň sa popri tom skryte bavili aj o Kuciakovi, ktorého mal Kočner nazývať „svrab“, ktorého sa treba zbaviť. „Zsuzsová keď to videla, tak Kočnera pochválila, aký je nápaditý, keď Kuciaka nazýva svrab,“ povedal Kvasnica. Zsuzsová sa pri tom priamo v pojednávacej miestnosti začala rehotať!!! Zlatica Kušnírová sediaci naproti obžalovaným neveriacky pokrútila hlavou...

16:47 - „Obžalovaní povedali, že obsah ich správ je iný ako sa zdá. Ich správy ale treba dať do kontextu. Niekedy totiž v obsahu prešli na úplne iný typ komunikácie. Obsah zrazu nedával logiku, ako na seba nenadväzuje. Oni mali dohodnutú komunikáciu,“ povedal Kvasnica.

Obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó sa pred pojednávaním radia so svojimi obhajcami.
Obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó sa pred pojednávaním radia so svojimi obhajcami.
Zdroj: Karol Farkaš

16:38 - „Zsuzsová mu vysvetlila, že Kuciaka treba najskôr uniesť,“ prečítal zo svojej záverečnej reči Kvasnica.

16:30 - Kvasnica teraz vysvetľuje, ako podľa obžaloby prišlo k príprave vraždy. Zsuzsová si ju mala u Andruskóa objednať na prelome rokov 2017  a 2018. Marček na jednom z pojednávaní povedal: „Andruskó zadal objednávku vraždy Kuciaka Szabóovi koncom roka 2017 a ten potom mne.“

16:23 - „Novinárska činnosť Kuciaka ohrozovala ekonomickú činnosť Kočnera, čo potvrdil obžalovaný aj Tóthovi,“ povedal Kvasnica.