16:28 - Pojednávanie prerušené do piatka 19. júna. Vtedy sa začne o 9:00.

16:25 - Kočner začal poukazovať na možnú spojitosť vraždy s Kóňom a Krecsíkom. Vraj boli obaja v deň vraždy na Slovensku a boli tu aj 6. februára. Krecsík si mal s Andruskóm častokrát volať. „Ak bol hlavný biznis Andruskóa podvod s DPH a biele kone, tak si treba uvedomiť, že najviac článkov napísal Kuciak o bielych koňoch. Konkrétne 15,“ povedal Kočner na záver svojho spontánneho výsluchu.

16:18 – Kočner neprišiel s ničím prevratným. Naopak, obišiel kauzu Donovaly, na ktorej ho Kuciak nachytal a Kočner tak mohol prísť o obrovské peniaze. Aktuálne je v tejto kauze Kočner obvinený kvôli machináciám s nehnuteľnosťami.

16:06 - „Na záver som si pripravil štyri články, ktoré by ma mali podľa obžaloby ohrozovať,“ povedal Kočner.

16:02 – Kočner sa teraz snaží dokázať súdu, že Kuciak o ňom vlastne ani nepísal. Vraj odniekiaľ prebral články, inokedy napísal informáciu, čo aj iní novinári. Následne sa púšťa do všetkých novinárov, že píšu články, ktoré nie sú pravdivé. Poukázal aj na ďalšie články, po ktorých hovorí: „Ani tieto články Kuciaka neboli pre mňa nijako nebezpečné.“

15:54 - Kočner tvrdí šokujúcu informáciu: „Z telefónu Tótha je zrejmé, že krátko pred výpoveďou dostal na svoj účet veľmi vysokú sumu v eurách. Presnú sumu nebudem hovoriť, lebo je to bankové tajomstvo.“

15:47 - Kočner tvrdí, že zo spisu je zrejmé, že keď mal v držaní Tóth jeho telefón, tak do neho bolo zasahované.

15:42 - „Tóth tvrdí, že telefón Bentley odovzdal osobne vyšetrovateľovi Juhásovi. Vraj ho dostal od mojej manželky, nedostal. Keď sa našli v aute mnohé veci, tak povedal, že si ich schovala u neho moja rodina. Prečo by si moja rodina u neho ukladala môj oblek, záručné listy? Tóth manipuloval aj s oboma telefónmi,“ tvrdí Kočner.

15:38 - Obžalovaný prešiel vo svojej výpovedi aj na bývalého príslušníka SIS Petra Tótha, ktorý mal pre Kočnera sledovať novinárov. Obžalovaný nechápe, prečo vraj Tóth mení svoje postoje ako sa mu zachce. „Podľa zistení Europolu nebol zapnutý a nemohlo byť zapnutý vtedy, keď Peter Tóth tvrdil, že ho videl,“hovorí Kočner.

15:31 – Kočner má pred sebou ešte veľkú hŕbu neprečítaných papierov, respektíve dokumentov, ktoré si k svojej výpovedi pripravil.

15:29 – Kočner tvrdí, že podľa BTS sa nemohol Andruskó zastaviť u Szabóa vtedy, kedy Andruskó tvrdil. Ako to Kočner čítal, Szabó kýval hlavou smerom dole a hore.

15:28 - „„Úbohý život v Kaliňákovom tieni“ je jediný článok, ktorý si Andruskó od Kuciaka prečítal,“ číta Kočner z dôkazov. Ale Andruskó tvrdil, že si Kuciaka nelustroval. Prečo klamal?“ pýta sa Kočner s tým, že spomínaný článok nebol o Kočnerovi.

15:19 - Podľa Kočnera je nezmysel aj to, keď Andruskó tvrdil, že Zsuzsovej požičal peniaze. „Prečo by potom robil pre ňu niečo ako vraždu, keď by mu ešte nevrátila tých údajných 200-tisíc eur?“ pýta sa Kočner.

15:17 - „Andruskó povedal, že doobeda sa mu Zsuzsová ozvala a dala mu aj peniaze. Z dôkazov, ktoré sme tu vykonali, je jasné, že mu ich doobeda nemohla dať. A nebola ani v Báči,“ myslí si Kočner.

Pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Zoltán Andruskó, ktorý je už odsúdený.
Pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na snímke je Zoltán Andruskó, ktorý je už odsúdený.
Zdroj: MATEJ KALINA

15:15 - Kočner poukazuje na Andruskóovu výpoveď, kedy tvrdil, že Zsuzsová mu o založení strany Cieľ hovorila už v roku 2016. „Ako o tom vedel, keď vtedy som o nej nevedel ani ja? Vtedy som ju nezakladal,“ povedal Kočner.

15:13 - „Andruskó tvrdí, že sa Zsuzsovej bál, lebo mu povedala, že má kontakty v podsvetí. Keby mala také kontakty, tak prečo by oslovila na vraždu jeho?“myslí si Kočner.

15:10 - Podľa Kočnera raz Andruskó povedal, že sa dozvedel o vražde Martiny Kušnírovej už večer 21. februára, no inokedy, že až z médií.

15:07 - Marček tvrdí, že zo strany Andruskóa neboli urgovaní. Andruskó ale tvrdí, že on bol urgovaný zo strany Zsuzsovej. „Marček si začal pliesť dôležité dátumy. Najskôr ich mal osloviť koncom roka 2017. Potom to opravil, že to bolo dva dni pred tým, ako boli prvýkrát vo Veľkej Mači,“ povedal Kočner.

15:04 - „Tvrdí, že nemohli uniesť Kuciaka, lebo by im ho niekto našiel v aute. Keby im našli dva samopaly, to by už nebolo podozrivé?“ zamýšľa sa Kočner. Podľa Kočnera brat Jána Kuciaka Jozef povedal, že Ján Kuciak nezmenil svoju podobu pol roka. „Marček ale tvrdil, že keď mu Kuciak otvoril dvere, tak ho ani nespoznal,“ tvrdí Kočner.