21:00 - Po skončení koncertu prezidentka predniesla príhovor, v ktorom porovnala obdobie posledných 30. rokov s obdobím prvej republiky. Skonštatovala, že žijeme v pokojnejších časoch, no napriek tomu to v spoločnosti cítiť. V jej príhovore povedala, že je to preto, lebo mnohé záruky demokracie sú zaznamenané len na papieri a nie v praxi. To je výzva, ktorej musíme v najbližšom období čeliť. Týmto sa s Vami lúčime a ďakujeme za pozornosť.

19:30 - Koncert by mal v týchto chvíľach začať. Priamy prenos z neho by mala vysielať verejnoprávna televízia.

19:20 - Prezidentka Čaputová dorazila do divadla.

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: nj

19:16 - Ďakujeme, že môžeme je galavečer zorganizovaný pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Má na ňom vystúpiť aj prezidentka s prejavom k tomuto výročiu.

19:10 -Pred chvíľou sa tam ukázala aj ex-premiérka Iveta Radičová a práve dorazil aktivista Juraj Šeliga.

19:05 - Ľudia a osobnosti kultúrneho života sa práve teraz schádzajú v SND na koncert Ďakujeme, že môžeme.

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: nj

18:10 - Prezidentka Zuzana Čaputová si tiež prišla uctiť miesto Nežnej revolúcie. Mierne meškala, ale nakoniec sa akcie zúčastnila. Po krátkom príhovore sa zdržala, aby sa odfotila a porozprávala s občanmi.

17:56 - Ľudia si začínajú zapaľovať sviečky.

17:30 - Demonštranti sa presunuli na námestie pred Starou tržnicou. To sa najnovšie pri tejto príležitosti premenovalo na Námestie Nežnej revolúcie. Práve teraz sa ľuďom prihovára primátor mesta Bratislava Matúš Vallo. Týmto sa námestie otvára a oficiálne uvádza do života. Ľudom sa prihovára i spoluzakladateľ Verejnosti proti násiliu Martin Bútora a Ján Budaj. Pripojila sa k nim aj režisérka Juliana Horvátová z iniciatívy Za slušné Slovensko. Ľudia skandujú heslá z toho obdobia.