Obyvatelia okolitých domov vidia Pašku len zriedkavo. „Vyzerá to, že len príde na návštevu k synovi, ktorý sa do novej vily nasťahoval s celou svojou rodinou, a po pár hodinách odchádza. Zatiaľ je pokoj, len dokedy?“ položil si rečnícku otázku jeden zo starousadlíkov. „Máme v čerstvej pamäti protestné akcie organizované v Mestskom parku, dúfajme, že sa časom nepresťahujú nespokojenci do Kavečian, lebo to by sme naozaj nechceli,“ netajil mladý muž svoje obavy.

Susedia neskrývajú strach ani z toho, či sa nestane časom z domu administratívna budova. „Vychádzame z toho, že dom je v katastri zapísaný na firmu známeho smeráka. Už by nám iné nechýbalo, len aby sa v zóne s úzkou cestou, ktorá bude neskôr z obidvoch strán uzatvorená závorou, zvýšila frekvencia pohybu áut a osôb,“ posťažovala sa nám pani Alica.

Prečítajte si

Jej manžel dodal. „Určite by sme spísali petíciu a nesúhlasili s tým, aby si tu zriadil „úrad“. Videli sme , keď ten dom stavali, zatiaľ čo sú bežné domy podpivničené, toto Paškovo monštrum je celé podgarážované,“ hnevá sa Kavečanec. „Zatiaľ čo susedom zo severnej strany (je tam cintorín) ruch určite nebude prekážať, nám živým áno,“ poznamenal muž ironicky.

Právnik, ktorý si neželá byť menovaný však upokojuje domácich.

„Ak by dom o ktorom hovoríme mal fungovať v danej lokalite ako administratívna budova, nie je to v poriadku, keďže by to nebolo v súlade s územným plánom, ten by bolo potrebné zmeniť, čo vôbec nie je jednoduché, keďže je to obytná zóna. Zároveň by vlastník musel požiadať o zmenu účelu stavby, lebo nehnuteľnosť bola kolaudovaná ako rodinný dom, nie sídlo firmy,“ vysvetľuje odborník.

Prečítajte si

Teraz je to, predpokladám, klasický dom so spálňami, obývačkou, kuchyňou, detskými izbami a hygienickým zázemím. Pokiaľ by to malo byť sídlo firmy, jej majiteľ musí počítať s inou organizáciou priestoru. Napríklad toalety musia byť oddelené pre dámy, pánov a personál, k rozlohe nehnuteľnosti musí byť zriadený aj adekvátny počet parkovacích miest. Veľmi dôležitým momentom je dodržanie požiarno-bezpečnostných predpisov, ktoré sú neporovnateľné v súkromných a administratívnych objektoch,“ uzavrel renomovaný košický právnik.