Podľa Weissa majú protesty viacero príčin. "Sú dôsledkom toho, že veľa Slovákov žije v sociálnej neistote. Veľa z nás sa dostalo do existenčnej neistoty a myslím, že tento moment protestov sa podceňuje a do popredia sa vyberá iba problém s očkovaním," uviedol v rozhovore pre TA3. 

Pod nevôľu občanov sa malo podpísať aj zmarené referendum.  "Napätie a túžba vymeniť vládu naraz nemajú cestu. Navyše Ústavný súd povedal aj to, že vláda si nemôže skrátiť funkčné obdobie, čo znamená, že je zabetónovaná a v takej situácií prichádza do úvahy viac či menej živelne uplatnený článok ústavy 32," skonštatoval Weiss s tým, že je chybou frustrovaných ľudí označiť za dezolátov. "S občanmi sa takýmto spôsobom nekomunikuje," dodal.

Komunikáciu súčasnej vlády podrobila kritike aj sociologička Silvia Porubänová. "Odborníci viackrát zdôrazňovali, že komunikácia vlády v súvislosti s pandémiou bola presýtená, kontraproduktívna, nedostatočne informatívna so znevažovaním vedecky odborných argumentov," uviedla s tým, že toto všetko prinieslo "trpké ovocie" v podobe nedôvery. "Čo sa týka očkovania, myslím, že dôraz v komunikácie ani tak netreba klásť na rozčleňovanie spoločnosti na očkovaných či neočkovaných ale na to, že jedinou cestou z pandémie bude na jeseň zrejme čo najlepšia kolektívna imunita, ktorá sa nedá dosiahnuť bez istého percenta zaočkovaných," dodala. 

Prečítajte si tiež: