Predsedu vlády Bugár zároveň vyzval, aby miesto strašenia predstavil plán riešenia migračnej krízy, ktorý ponúkne Slovensko počas nášho predsedníctva v Rade EÚ v druhej polovici tohto roka.

Fico vo štvrtok vyhlásil, že Slovensko musí byť zabezpečené pred hrozbami a jediná cesta, ako minimalizovať riziká, je zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku.

Tá by vznikla naplnením povinných kvót. Uviedol to v reakcii na udalosti v nemeckom Kolíne nad Rýnom, kde počas novoročných osláv došlo k masovému sexuálnemu obťažovaniu a okradnutiu žien.

Fico nechce ucelenú komunitu moslimov: Mohli by obťažovať ženy

Bugár pripomenul, že Národná rada SR jasne odmietla povinné kvóty, preto nerozumie potrebe premiéra Fica neustále sa vracať k tejto téme. "Aj počet žiadateľov o azyl za tretí kvartál - 15, hovorí jednoznačne o tom, že Slovensko nie je cieľovou krajinou," zdôraznil Bugár.

Fico by sa mal venovať domácim problémom

Most-Híd odmieta šírenie strachu a spájanie s udalosťami v zahraničí, ktoré u nás podľa Bugára nehrozia. Šéf Mosta-Híd je za celoeurópske riešenie migračnej krízy. Len to môže byť podľa neho účinné.

Premiér by sa mal teda podľa neho skôr snažiť o hľadanie riešenia na európskej pôde a doma by sa mal venovať predovšetkým domácim problémom.

"O dva mesiace sú voľby, ktoré nemôžu byť o strachu, ale o ponuke riešení. Výpovede zdravotných sestier, slabo fungujúce školstvo, všadeprítomná korupcia. To sú podľa nás akútne problémy, ktoré je potrebné okamžite riešiť," vyhlásil Bugár.

Odmietol prekrývanie akútnych problémov migračnou krízou. Zdôraznil potrebu prijatia protikorupčného a investičného balíčka.