Pani učiteľka, tak toto vám nevyšlo! Relácia Školský klub, ktorú vysiela RTVS, má pomôcť žiakom aj učiteľom prvého stupňa základných škôl. Od pondelka do štvrtka vzdeláva tých najmladších v ich domácom prostredí. Relácia sa na obrazovky dostala po vianočných prázdninách, keď deti ostali pre zlú pandemickú situáciu pri dištančnom vzdelávaní.

 „Veľmi oceňujem, že sa podarilo opäť naštartovať spoluprácu s RTVS a ďalšími partnermi relácie Školský klub. Spolu s projektom EDU TV je to jeden zo spôsobov, ako chceme žiakom pomôcť v období, kým sa nepodarí epidemickú situáciu stabilizovať a vrátiť sa do škôl,“ povedal len pred pár dňami minister školstva Branislav Gröhling. To ešte netušil, aký „trapas“ sa v relácii stane.

Reláciu Školský klub pritom pomáha vyrábať viacero inštitúcií. „Vytvárajú ju Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), RTVS, nezisková organizácia Indícia a Pedagogická fakulta UMB,“ píše sa na jej stránke na sociálnej sieti. A práve ŠPÚ spadá pod ministerstvo školstva.

Tím Školského klubu sa za pochybenie v relácii ospravedlnil. "Scenáre ku každej časti vopred a dôkladne pripravujeme. Gramatická chyba v slove "obilie" vznikla spontánne počas vysielania. Uvedomujeme si, že vo vzdelávacej relácii by nemali byť prítomné žiadne pravopisné chyby a aj na základe vzniknutej situácie sme už pripravili ďalšie opatrenia, aby sa situácia neopakovala," napísala nám Katarína Obuchová z ŠPÚ.

Štátna organizácia v chybe v relácii našla aj niečo pozitívne. "Ukázala detským divákom, že nikto nie je neomylný a chybu môže urobiť každý z nás, dokonca aj pani učiteľka. Práca s chybou je dôležitou súčasťou učenia sa žiakov, a to aj v televíznom vyučovaní, o čom bude tiež jedna z ďalších relácií, kde sa k tejto chybe vrátime," dodala Obuchová.

TRAPAS Z RELÁCIE NÁJDETE V GALÉRII