Reklama

ANTIVAXERI vs LEKÁRI: Nechcete vakcínu? Pozrite sa, čo vám dáme, keď ochoriete na covid!

Reklama

Nechcem si do tela dávať zbytočne chémiu a odmietam podporovať farmafirmy, lebo korona je iba o ich biznise. To sú dva najčastejšie argumenty antivaxerov. Lenže práve nezaočkovaní proti COVID–19 tvoria takmer 80 percent pacientov v nemocniciach. A tam hneď na začiatku dostanú namiesto jednej vakcíny 15 liekov a farmaceutickým farmám pomôže každý jeden zarobiť za deň viac ako 1 600 eur!

Výpočty potvrdili českému denníku Blesk lekárske kapacity. Vysvetlili, že pacient s covidom dostane v nemocnici okamžite 15 liekov, lebo mu treba znížiť teplotu, potlačiť zápal, roztiahnuť priedušky, zabrániť dehydratácii, zrazeninám krvi a žalúdočným vredom. Dajú mu kokteil liekov, infúzií a injekcií, ktorého základom sú monoklonálne protilátky. „Je to paradox. Ľudia nechcú vakcínu, po ktorej by sa im vytvorili protilátky. Pritom prvá vec, ktorú od nás väčšina odporcov očkovania dostane, sú práve protilátky,“ vysvetľuje docent Lukáš Zlatohlávek zo Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe (VFN).

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    V nemocniciach máme 2600 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19

    Lenže úspešnosť liečby monoklonálnymi protilátkami je nižšia ako ochrana, ktorú poskytnú protilátky vytvorené vlastným imunitným systémom po vakcíne. Nehovoriac o cene: očkovanie dvomi dávkami stojí okolo 40 eur, ale protilátky v nemocnici takmer 1 200 eur a virostatiká, ktoré priamo bojujú s vírusom okolo 400 eur. Takže za jeden deň stojí liečba nakazeného podľa českých lekárov okolo 1 600 eur! K tomu treba, samozrejme, prirátať ešte ďalšie lieky, kyslík, používanie lekárskych prístrojov, stravovanie, pranie nemocničnej bielizne a prevádzkové náklady. Ako upozornil nedávno premiér Eduard Heger, pacient s ochorením COVID-19, ktorý sa dostane do nemocnice, stojí zdravotnú poisťovňu 1 200 eur. Ak sa jeho stav zhorší a potrebuje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, cena sa zdesaťnásobuje. Preto lekári jednoznačne hovoria, že najlepšia, najúčinnejšia a aj najlacnejšia ochrana pred koronavírusom je očkovanie.

    Napriek týmto číslam a rekordným počtom nakazených – v sobotu to bolo iba z PCR testov 5 804 ľudí – stále existujú dokonca i politici, ktorí očkovanie minimálne spochybňujú. Šéf Hlasu Peter Pellegrini najnovšie odporúčal nosiť rúška a respirátory, ale o očkovaní sa ani nezmienil – zrejme aj preto, že sám vakcínu stále nemá. Podpredseda Smeru Ladislav Kamenický zase vyslovil úvahu o prehodnotení vakcinácie, pretože aj očkovaní môžu prenášať nákazu a vakcína nefunguje na 100 percent. „Vakcinácia pravdepodobne nie je natoľko účinná, aby zabránila covidu. A môže ho očkovaný človek prenášať?“ pýtal sa v relácii TV JOJ Na hrane.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Vedec ČEKAN UPOZORŇUJE: TOTO je RARITNÉ pre Slovensko, nikde inde VO SVETE sa to NEDEJE!

      Odpoveď odborníkov je jasná. Áno, aj zaočkovaný môže dostať koronavírus, no riziko nákazy je u neho výrazne nižšie. Vakcína znižuje i nebezpečenstvo, že covid prenesie na iných. Biochemik Pavol Čekan (42) poukázal na odborné analýzy, podľa ktorých očkovanie dvoma dávkami znižuje riziko nákazy o 80 % a pri infekčnejšej Delte o 60 %. „Keď 1 000 zaočkovaných vystavíte veľkej dávke vírusu, nakazí sa 200 až 400 z nich,“ vysvetlil Čekan. Ak sa dostane 1 000 nezaočkovaných do intenzívneho kontaktu s covidom, tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa nakazia všetci.

      Na druhej strane nájdete, koľko zočkovaných a koľko nezaočkovaných potrebuje pľúcnu ventiláciu!

      Čo sa týka prenosu koronavírusu zaočkovanými, Čekan cituje izraelskú štúdiu, podľa ktorej iba 20 až 25 % ľudí s vakcínou bude infekčných a bude prenášať chorobu ďalej. Z tisícky ľudí, ktorí sú očkovaní a prišli do vážnejšieho kontaktu s koronou, sa teda infikuje 200 až 400 ľudí a iba 40 až 100 z nich bude chorobu prenášať ďalej. „Z 1 000 nezaočkovaných však bude infekčných a teda môže prenášať nákazu, 800 až 900,“ dodal. Veľa vraj záleží od pandemickej situácie krajiny. Keď je veľa ľudí infekčných, tak aj u očkovaných idú čísla hore.

      Video Player is loading.
      Stream Type LIVE
      Advertisement
      Current Time 0:00
      Duration 0:00
      Remaining Time 0:00
      Loaded: 0%
        • Chapters
        • descriptions off, selected
        • subtitles off, selected
        Zo slov Čekana naskakujú ZIMOMRIAVKY: Kolaps nemocníc nám klope na dvere!

        Najväčším problémom nezaočkovaných však je, že majú oveľa závažnejší priebeh ochorenia, oveľa viac zaťažujú nemocnice a, čo je najdôležitejšie, práve im hrozí najskôr smrť. Aktuálne je v našich nemocniciach 2 637 covid pacientov, z toho 80,31 % nie je plne zaočkovaných. „Na pľúcnej ventilácii je 231 pacientov, z ktorých je iba 11 % plne očkovaných,“ povedala nám v piatok hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá. Takže v najakútnejšom stave, v ktorom už hrozí úmrtie, je iba 25 zaočkovaných a až 206 nezaočkovaných!

        Matematik Richard Kollár (47) vysvetlil, prečo končia v nemocniciach aj očkovaní. „Máme vysokú zaočkovanosť v najstarších vekových ročníkoch, teda medzi najzraniteľnejšími. Keď v nemocniciach končia očkovaní starší ľudia, tak majú aj iné vážne zdravotné problémy. Nezaočkovaní v nemocnici sú aj mladší a bez iných chorôb,“ upozornil.

        Video Player is loading.
        Stream Type LIVE
        Advertisement
        Current Time 0:00
        Duration 0:00
        Remaining Time 0:00
        Loaded: 0%
          • Chapters
          • descriptions off, selected
          • subtitles off, selected
          KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 12.11.2021

          Šíriteľnosť covidu a dôležitosť očkovania podľa Kollára najlepšie dokumentujú štatistiky. Portugalsko má 10,3 milióna obyvateľov, plne zaočkovaných je 87,56 % a denný prírastok nakazených je okolo 1,5-tisíc. Naopak, Rusko má 144,1 milióna obyvateľov, plne očkovaných je iba 34,56 % a denne pribúda okolo 41-tisíc nakazených. Rusov je teda 14-násobne viac, no denných prírastkov majú až 27,3-násobne viac. To približne zodpovedá pomeru zaočkovaných.