Obrovský ŠOK z prostredia policajnej inšpekcie: K braniu ÚPLATKOV sa priznal ďalší obvinený!
16. 8. 2021, 13:30 (aktualizované: 1. 6. 2024, 6:40)

Zdroj: TASR
Väzobne stíhaný exriaditeľ policajnej inšpekcie Adrián Szabó sa mal priznať k úplatkom! Bol obvinený z toho, že za úplatky vynášal dôležité informácie.

Zdroj: TASR

Zdroj: MIROSLAV MIKLAS

Zdroj: MIROSLAV MIKLAS
Galéria k článku
Bývalý riaditeľ policajnej inšpekcie Adrián Szabó sa mal priznať k braniu úplatkov, informoval portál Aktuality.sk. Szabóa stíhajú za prijímanie úplatkov a zneužitie právomoci verejného činiteľa, vo väzbe je dva mesiace. Za úplatky vraj vynášal informácie z Úradu inšpekčnej služby bývalému riaditeľovi finančnej jednotky NAKA Bernardovi Slobodníkovi. Ešte v polovici júna pred Najvyšším súdom obvinenia popieral, no teraz sa nečakane priznal.
Stíhanie Szabóa ešte donedávna spochybňovali expremiér Robert Fico, Peter Pellegrini, ako aj Denisa Saková. Šéf Smeru vyhlásil, že „toto je zastrašovanie najhrubšieho zrna“. Peter Pellegrini (Hlas-SD) zas stíhanie riaditeľa inšpekcie prirovnal „k otvorenej vojne medzi silovými zložkami". Situácia však teraz nabrala nové obrátky!
K téme sa na sociálnej sieti vyjadrila aj Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá žiada vyvodenie politickej zodpovednosti. Remišová uviedla, že konanie Fica, Pellegriniho a Sakovej, ktorí spochybňovali a kritizovali stíhanie Szabóa, dlhodobo považuje "za krytie svojich ľudí a systému, ktorý rozkladal právny štát. Aj preto títo ľudia mali dávno vyvodiť politickú zodpovednosť a z politiky odísť," napísala.
Remišová pripomenula, že za úradovania Roberta Kaliňáka a Denisy Sakovej podávala viacero podnetov, ktoré ukazovali na podozrenia z fungovania organizovanej skupiny v polícii, pričom dnes sú všetci aktéri stíhaní za závažnú trestnú činnosť. Išlo o Norberta Bödöra, Tibora Gašpara, ale aj policajtov z NAKA, ktorí sú dnes obvinení zo zneužívania právomoci, z korupcie a organizovaného zločinu. Podľa Remišovej počas vlád Petra Pellegriniho a Roberta Fica tieto podozrenia nebol nikto ochotný preverovať. Podnety sa končili bez odpovede, odmietnutím podaní a dokonca aj niekoľkohodinovými výsluchmi, kde namiesto vyšetrovania Remišovej policajti dôrazne vysvetľovali, prečo sa nedá nič vyšetriť. "Vysvetľovali to ľudia, o ktorých dnes čítam v súvislosti s prijímaním všelijakých darov", napísala.
Na záver Remišová uviedla ešte poriadne ostré slová na adresu dvoch expremiérov, ktoré si však radšej prečítajte až v NAŠEJ GALÉRII.