Reportáž o nočnej zábave na chate prezidentky priniesla televízia JOJ, ktorú skontaktoval jeden z nespokojných susedov v oblasti, kde má Čaputová nehnuteľnosť. "Bola tam svetelná šou, ktorá vychádzala z okien. Bola tam hlasitá hudba, v podstate taká diskotéka. Bolo tam zhruba, odhadujem, okolo 10 - 15 ľudí," tvrdil nahnevaný sused, ktorému prekážal hluk. Po 22:00 hodine sa podľa vlastných slov rozhodol zavolať políciu, ktorá na miesto vyslala hliadku.

Paradoxne však na celom incidente nebola najzvláštnejšia párty v čase druhej vlny pandémie Covid-19, ale postoj samotnej polície, ktorá sa vraj pokúsila udalosť zamaskovať. Podľa informácii TV-JOJ spočiatku pilicajti tvrdili, že v „uvedenom prípade neevidujú žiadne oznámenie". Po tom, čo novinári polícii oznámili, že disponunjú nahrávkou telefonátu medzi susedom a operátorkou polície, mali však strážcovia zákona svoj postoj náhle zmeniť. "Na miesto sa okamžite dostavila hliadka policajného zboru, ktorá však hodnovernosť tohto oznámenia nepotvrdila," informovala hovorkyňa KR PZ Bratislava Veronika Martiniaková. 

A kto sa to vlastne zabával na chate  prezidentky? I keď Čaputová priznáva, že chata v Karpatoch skutočne patrí jej, na žiadnej nočnej zábave sa prezidentka nezúčastnila. „Chata je vlastnícky moja, v mojom spoluvlastníctve. Prenajali sme ju staršej dcére, ktorá ju prevádzkuje ako ubytovacie zariadenie, ako samostatný subjekt. Viem, že návštevníci tam večer boli hluční, to je všetko, čo o tom viem," vysvetlila situáciu prezidentka. „Ospravedlňujem sa susedom za nevhodné správanie hostí, ktorí si našu chatu prenajali," dodala v telefonáte s novinármi z TV-JOJ dcéra prezidentky Lea Čaputová.