Vallo sa totiž v minulosti najviac pričinil o vznik samotného Metropolitného inštitútu Bratislava. „Ak vyhrám primátorské voľby, tento inštitút prevezme na seba dôležité otázky strategického rozvoja a plánovania mesta vrátane útvaru hlavného architekta,“ povedal pred komunálnymi voľbami 2018. Svoj plán splnil a MIB dnes funguje ako príspevková organizácia hlavného mesta Bratislava, ktoré je tak nepriamo zodpovedné aj za jednotlivých pracovníkov MIB, ich konanie a vyjadrenia.

Z tých, ktoré prednedávnom vyslovil spomínaný Roman Žitňanský, však Vallo rozhodne nadšený nebude.
Počas prezentácie o budúcnosti verejných priestranstiev, ktorá sa konala na jar tohto roku, sa Žitňanskému podaril poriadny trapas. Moderátor mu prečítal otázku z aplikácie „slido“, prostredníctvom ktorej sa môžu respondentom klásť otázky diváci. Spomínaná otázka sa týkala budúcnosti Šancovej, čo je jedna z najznámejších ulíc v Bratislave, o ktorej dobre vedia aj návštevníci hlavného mesta či študenti z opačnej časti republiky.

Záber z inkriminovanej diskusie nám zaslal čitateľ.
Zdroj: archív

Evidentne však nie Žitňanský, ktorý po otázke, ktorá by mala byť známa takmer každému Bratislavčanovi, si zjavne nebol vedomý, o čom hovorí: „Šancová. No už len tým, že je tam tá električková trať, tak predurčuje tú ulicu naozaj, aby bola...“ začal hovoriť, načo bol okamžite upozornený, že na Šancovej sa žiadna električková trať nenachádza.

Jeho kolegyňa ho musela dokonca oboznámiť s tým, že ide o ulicu vedúcu k železničnej stanici. Žitňanský bol zrejme prekvapený touto skutočnosťou a pokúšal sa svoju dezorientáciu vysvetliť: „To sú všetky tie ulice, čo sa začínajú na Š. To je Špitálska..." Čerešničkou na torte bolo, keď sa následne potichu opýtal, či Šancova je tá ulica vedúca z Trnavského mýta. Situáciu musel zastaviť a zachrániť moderátor, ktorý poukázal na skutočnosť, že Žitňanský nie je taxikár a nemusí poznať všetky ulice v meste. Či išlo o náhodnú nevedomosť, alebo nebodaj ukážku neschopnosti a dezorientácie riaditeľa Sekcie verejných priestorov MIB, nevedno.

K celému incidentu sa nám vyjadrili aj priamo z Metropolitného inštitútu Bratislava. REAKCIU MIB NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Prečítajte si tiež: