Číňanka, ktorá je potvrdená ako deviaty prípad koronavírusu v Británii sa ešte pred testami zúčastnila na londýnskej konferencii autobusových firiem vo Westminsteri. Informoval o tom portál topky.sk.

Číňanka nakazená vírusom bola 6. februára 1 z 250 delegátov na britskom samite zameranom na autobusy, na ktorom sa zúčastnila aj vládna tajomníčka pre dopravu barónka Charlotte Vere of Norbiton. O 3 dni neskôr, prišla pacientka do nemocnice Lewisham v južnom Londýne.

Napriek množstvu varovaniam a výzvam sa priviezla taxíkom Uber. Toto rozhodnutie bolo od nej naozaj bezohľadné! Podľa pokynov lekárov mala zostať doma a volať núdzovú linku. Dvaja zdravotníci, ktorí s ňou prišli do kontaktu v nemocnici, musia ísť do izolácie a vodič taxislužby má dočasne pozastavený výkon služby.

Žena mala údajne zostať doma a čakať na výsledky testov! Lekári jej nákazu potvrdili! Prítomnosť ženy v centrálnom Londýne na konferencii vzbudila obavy medzi stovkami ľudí z odvetvia dopravy. Medzi rečníkov na konferencii totiž patrila barónka Vere, ktorá predstavila plne elektrický autobus, ako aj David Brown, generálny riaditeľ autobusovej spoločnosti Go-Ahead, MP Nottingham South Lilian Greenwood a Gareth Powell, vedúci dopravného oddelenia pre londýnsku autobusovú sieť. 

Všetci účastníci britského summitu dostali e-mail s upozornením, že niekto z nich mal vražednú nákazu. Vo štvrtok v noci sa ukázalo, že na koronavírus bolo testovaných viac ako 750 britských pacientov za jeden deň. V krajine sa zintenzívnila panika po prepuknutí choroby. V súčasnosti vírus nakazil takmer 65-tisíc pacientov na celom svete a takmer 1 400 pacientov už zomrelo.

Lekári sa v Británií obávajú, že výskyt choroby v hlavnom meste povedie k jej rýchlemu rozšíreniu. Varovali tiež, že londýnske metro môže byť ideálnym miestom na rozšírenie vírusu, ktorý môže na zábradliach prežiť celé hodiny.