Reklama

Šokovaná Šimkovičová vracia ÚDER Mészárošovi: Prečo poriadne naložila manažérovi Mázikovej?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Podľa Šimkovičovej RTVS už neplní svoju funkciu: Chce vyhodiť Machaja!
    Zdroj: instagram/ministerstvo kultúry
    Reklama

    Všetko je napokon inak. Bývalý kolega súčasnej ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej tvrdí, že k žiarivej mediálnej kariére jej pomohol práve on. Noro Mészároš v rozhovore pre týždenník PLUS 7 DNÍ prezradil, čo urobil, aby sa mohla dostať do televízie. Ministerka kultúry je z jeho slov prekvapená.

    Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa podarilo zistiť, že kľúčovou postavou na začiatku kariéry Martiny Šimkovičovej, keď ju ešte vôbec nikto nepoznal a možno ani ona sama nesnívala, že bude raz ministerkou kultúry, je známy moderátor a manažér Evy Mázikovej. Exmarkizák  Noro Mészároš a bývalý Šimkovičovej  kolega prezradil, ako jej pomohol dostať sa do televízie  Markíza. „Martina Šimkovičová bola dievčaťom, ktoré vyrastalo v Modre, v Pezinku prevádzkovala jeden obchodík, to si pamätám,“ zalovil v pamäti Mészároš a pre týždenník PLUS 7 DNÍ pokračoval: „Raz mi zazvonil telefón, keď som ešte pracoval v Rádiu Forte, volalo mi nejaké dievča, či by sa mohlo prísť pozrieť do rádia. Povedala, že by rada robila moderátorku. Tak som ju pozval, lebo okrem moderovania som mal na starosti aj produkciu.“ 

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      “Štrajkujú, lebo vedia, že uvidíme výsledky ich činnosti,” tvrdí Šimkovičová

      Zároveň dodal, že Šimkovičová prešla konkurzom. „Zavolali sme ju, vyskúšali a potom som si povedal, že to dievča stojí za to,“ povedal Mészároš s tým, že „zaučili sme ju, začala vysielať správy najprv v tých menej atraktívnych časoch, v nedeľu ráno.“ Neskôr podľa neho Šimkovičovej dali moderovať  správy v prime time a „neskôr aj normálne moderovala v Rádiu Forte,“ zaspomínal si na začiatky kariéry Martiny  Šimkovičovej, ktorá sa na  neho mala obrátiť, aj keď zatúžila dostať sa na televíznu obrazovku. V tom čase už Noro Mészároš pracoval v Markíze. „Keď začala televízia fungovať, po nejakých dvoch, troch rokoch mi opäť zazvonil telefón. Volala mi Martina, tak som jej povedal ok, poď Martina, vyskúšame si ťa i tu,“ prezradil exmoderátor. Podľa neho Šimkovičová potom, ako sa zaučila, robila najprv dokrútky, a keď mu vypadla moderátorská partnerka Zuzka Novotná, šéfredaktor súhlasil, aby ju nahradila práve Martina Šimkovičová.

      „Moderovali sme spolu Teleráno nejaké dva, tri roky a musím povedať, že v tom čase to bolo úplne fajn. Fungovalo to,” uzavrel Mészároš.

      Na to, ako sa Šimkovičovej exkolega angažoval v začiatkoch jej kariéry, reagovala aj samotná ministerka kultúry. „Som veľmi prekvapená z vyjadrení Nora Mészároša. Nikdy mi nepomáhal so žiadnou prácou a už vôbec nie s prácou v TV Markíza alebo Rádiu Forte,“ povedala Martina Šimkovičová s tým, že slová Mészároša ju zaskočili.

      „Pán Mészároš nikdy ani nemal takú pozíciu, ani v jednom z týchto médií, z ktorej by mal moc alebo vplyv niekomu vybaviť miesto moderátora či moderátorky. V čase, keď som nastupovala do Rádia Forte, Nora Mészároša som nepoznala, takže mi moderátorské miesto ani nemohol vybaviť. Spoznala som ho až v rádiu ako bežného kolegu,“ podotkla  súčasná ministerka kultúry a vysvetlila, ako to vlastne celé bolo s jej nástupom do Markízy.

      „Do TV Markíza som prešla cez konkurz, pre ktorý ma oslovila jazyková koučka pani Machatsová. Okamžite som dostala príležitosť pracovať v Teleráne. Ani časovo nesedí to, čo Noro tvrdí. Mojím prvým moderátorským partnerom bol Ján Pasiar, druhým Ján Dubnička a až potom som tvorila dvojicu s Norom Mészárošom. Noro sa žiadnym spôsobom nepodieľal na mojom zaúčaní, ani mi nič nevybavoval,” vyvracia tvrdenia svojho exkolegu Šimkovičová a pridala aj drobnú pikošku z jej vzťahu s Norom Mészárošom. „Na záver už iba zaujímavosť, pán Mészároš, ktorý sa v minulosti objavil na kandidátke OĽaNO (dnes hnutie Slovensko) ma opakovane a intenzívne žiadal o prácu na ministerstve kultúry, na Odbore komunikácie,” uzavrela šéfka rezortu kultúry.

      Prečítajte si aj: