Na Ministerstve spravodlivosti sa aktuálne vypracováva disciplinárne stíhanie Jankovskej. Renomovaní právnici tvrdia, že minister Gábor Gál môže dať návrh pozastaviť sudkyni aktuálne na maródke počas disciplinárneho stíhania výkon funkcie. O ňom by rozhodol disciplinárny senát. „Môže mať pozastavený výkon funkcie,“ povedal bývalý sudca na Ústavnom súde Ladislav Orosz. To by pre "Opičku" z Threemy znamenalo slušné straty.

Hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak včera prezradil, ako to bude s Jankovskej platom, ak bude mať pozastavený výkon funkcie. „Platové pomery sudcov určujú príslušné ustanovenia zákona č. 385/2000 Z. z. o sudcoch a prísediacich.“ To znamená, že sudca poberá pri pozastavení funkcie plat vo výške 30 percent základného platu. A to veru nie je málo!

Podľa INEKO (Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy) mali sudcovia okresných a krajských súdov v posledných rokoch mesačný plat približne štyri tisíc eur. Keďže Jankovská kandidovala na sudkyňu Ústavného súdu, vykazuje minimálne 15 ročnú prax. To by znamenalo, že podľa zákona zarába minimálne o 15 (možno dokonca 20, alebo 25) percent viac ako je priemer. To by u Jankovskej bez akýchoľvek príplatkov malo znamenať 4 600 eur mesačne. 30 percent z tejto sumy je 1 380 eur. Jankovská tak príde mesačne 3 220 eur a ročne o 38 640! No človek aby ju poľutoval...

Mohlo by vás zaujímať: