„Hollywood prišiel do europarlamentu. Nie celý, len v podobe herca a podnikateľa Ashtona Kutchera. Chcela som sa dcére pochváliť, že stretnem hviezdu seriálu Tie roky sedemdesiate. Nevedela, o koho ide. Moja Lilly má 14 a chcem, aby bol pre jej generáciu internet bezpečnejším miestom, akým je dnes,“ začala svoj príspevok europoslankyňa.

Ako ďalej ozrejmila, v súčasnosti pracuje na nariadení, ktoré má pomôcť chrániť deti a odhaľovať páchateľov. „Online svet totiž skrýva desiatky miliónov dôkazov o sexuálnom zneužívaní detí,“ doplnila s tým, že na nariadení pracuje ako tieňová spravodajkyňa.

Polititička ďalej vysvetlila, že v tejto téme sa angažuje aj svetoznámy hollywoodsky herec Ashhton Kutcher. „Chce, aby technologické firmy mali možnosť lepšie monitorovať sexuálne zneužívanie detí online, je za silnejšiu detekciu predátorov,“ vysvetlila europoslankyňa s tým, že herec pri tejto príležitosti vystúpil so svojím prejavom v pondelok na fóre v Bruseli.

„V texte nariadenia pôjde ako vždy aj o slovíčka, aby sa našiel balans medzi ochranou súkromia a ochranou detí. Budem robiť všetko pre to, aby sa viac ako technické veci sledoval cieľ,“ dodala Ďuriš Nicholsonová. SPOLOČNÚ FOTOGRAFIU EUROPOSLANKYNE S ASHTONOM KUTCHEROM SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII.

Prečítajte si tiež: