Šéf envirorezortu to uviedol v reakcii na otázku, prečo Slovensko nevyužilo možnosť objednať dostatočné množstvo vakcín proti novému koronavírusu. "Toto bola chyba, vláda nevedela, čo robia úradníci na ministerstve," povedal Budaj. "Vláda o tom nemala informáciu. Ale Krajčí za to prebral celú zodpovednosť," dodal minister. Ako ukazujú údaje, ministerstvo na obstarávaní vakcín pravdepodobne ušetrilo 14 až 15 miliónov eur, popritom však nakúpilo antigénové testy až za 140 miliónov eur.

Exministerka spravodlivosti podala minulý týždeň demisiu, a ako tvrdí, ak nebude v novej vláde SaS, ona ju podporovať nebude. Jaroslav Novák


Podľa podpredsedníčky strany Za ľudí Márie Kolíkovej vyvodila vládna koalícia za túto chybu politickú zodpovednosť. Informácie o tom, že Slovensko si neobjednalo toľko vakcín, aby bolo možné ku koncu júna zaočkovať aspoň 40 percent obyvateľstva, priniesol český denník Hospodářské noviny. Ministerstvo zdravotníctva svoj postoj obhajovalo tým, že sa snažilo ušetriť štátne peniaze a že má kontrakt na dostatočné množstvo vakcín. Ich dodávky však v ostatnom čase zlyhávajú a prebiehajú pomaly. 

V závere debaty sa politici nevyhli ani téme možných predčasných volieb, k čomu zaujala rázne stanovisko exministerka spravodlivosti Kolíková. 

JEJ REAKCIU SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII. 

Prečítajte si tiež: