V utorok sa prehrávali a čítali záznamy z policajných odposluchov. Išlo o odposluchy z Trnkovho auta v rámci akcie Oskar 4, ktorú v roku 2019 realizoval odbor zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru. „Záznamy z odposluchov nie plne korešpondujú s originálmi s tým, že nie sú tam všetky záznamy. Išlo o mesiac odpočúvania. Teoreticky tam môžu byť iné fakty, ktoré by neslúžili nielen v môj neprospech, ale aj môj prospech,“ povedal na súde Trnka.

V pondelok boli prehraté štyri z približne desiatich odposluchov a v utorok zvyšné. Na odposluchy dal súhlas Špecializovaný trestný súd v Pezinku v roku 2019, a to na obdobie 12. augusta až 12. septembra. Išlo o rozhovory Trnku s jeho priateľom Lórantom Kósom počas cesty za vyšetrovateľom do Košíc v aute značky Kia Ceed.

„Dnes sme veľkú časť zvukových záznamov na pokyn prokurátora preskočili. Boli tam spomenuté viaceré mená, rôzne udalosti, čiže toto bolo prečítané na základe pokynu prokurátora. My sme včera dávali návrh, aby sa nahrávky skúmali znalecky. Boli tam niekedy rozsiahle pasáže na A4, čo sme mali spracovaný prepis, trošku možno lepší ako orgány činné v trestnom konaní,“ povedal po odročení procesu obhajca Martin Krakovský.

Obhajoba Dobroslava Trnku nesúhlasila v pondelok len s čítaním prepisov zvukových záznamov z policajných odposluchov. Poukázala na to, že vyhotovený prepis 100-percentne nekorešponduje so zvukovým záznamom. Nahrávky sú veľmi nekvalitné, a preto sudca rozhodol, že okrem prehrávania sa budú čítať aj prepisy záznamov.

Samosudca Okresného súdu Bratislava I odročil proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom obžalovaným v kauze Gorila na 6. až 8. decembra. Na odročenom pojednávaní by mali vypovedať znalci a mali by sa prehrávať časti Gorily.

Poznámka: Denník Plus JEDEN DEŇ a portál pluska.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.