V emotívnom statuse s názvom "ZABILI STE MI KAMARÁTA" Chmelár oplakáva smrť spisovateľa, scenáristu a novinára Bohuša Bodacza (†65). "Môj vzácny kamarát, s ktorým som sedel v jednej kancelárii v Literárnom týždenníku, no ešte viac času sme trávili v Klube slovenských spisovateľov. Bobo bol už dlhší čas chorý, ale do nemocnice ho odmietli vziať kvôli koronakríze. A tak zomrel doma, bez pomoci. A ja z toho viním túto nekompetentnú vládu," začína svoje rozprávanie.

V ďalšej časti Chmelár poriadne pritvrdzuje a zo smrti nebohého kamaráta viní menovite premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. "Viním z toho vás, premiér Matovič, že vypisujete infantilné statusy, hoci sa tvárite zaneprázdnene a problémy vám unikajú cez prsty. Viním z toho vás a toho vášho neschopného miništranta (nie ministra, to nie je preklep - miništranta), ktorý chce riešiť problémy v zdravotníctve duchom svätým," dodáva Chmelár, ktorý v závere statusu opisuje zosnulého ako jedného z najlepších ľúdí, akých poznal a volá na zodpovednosť politikov. "Česť tvojej pamiatke, Bobo, a česť pamiatke všetkých, ktorí zomreli na ľudskú ľahostajnosť," zakončil svoj status  - celý status nájdete v galérii.

K drsným obvineniam na adresu vysoko postavených politikov sa vyjadril aj politológ Radoslav Štefančík, podľa ktorého by naša krajina mohla bez represívnych opatrení dopadnúť veľmi zle. "Vyzerá to tak, že pána Chmelára jeho politické ambície neopustili a tentokrát sa chystá osloviť celú slovenskú konšpiračnú scénu. Možno sa o niekoľko mesiacov opäť dozvieme, že tento večne neúspešný politický kandidát chce opäť siahnuť na nejakú verejnú funkciu. A spochybňovanie protiepidemických opatrení sa mu môžu celkom hodiť," zhodnotil Štefančík s tým, že v tomto prípade by Chmelárovi mal stačiť pohľad do Talianska, USA alebo Brazílie. "Tu politici situáciu podcenili a nakoniec tam nezomrel "iba" niekoho kamarát, ale tisícky ľudí, ktorí mohli byť stále medzi nami. V tomto prípade tak platí, vďakabohu za Pellegriniho i Matoviča," uzavrel politológ.

CELÉ ZNENIE KONTROVERZNÉHO STATUSU EDUARDA CHMELÁRA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: