Ako informujú aktuality.sk dozoroví prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš už začali podnikať kroky, ktoré by mohli odhaliť nové stopy v prípade Mariána Kočnera a jeho objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Plánujú znova preskúmať mobily obžalovaného Kočnera a Aleny Zsuzsovej, ktorú na rozdiel od Kočnera uznali za vinnú a dostala trest odňatia slobody na 25 rokov. Proces sa týmto rozhodnutím neskončil, pre ohlásené odvolania smeruje až na Najvyšší súd.

Po poslednom súde. Ivanov brat Marian Kočner bol oslobodený spod obžaloby týkajúcej sa objednania vraždy Jána Kuciaka, prokurátor sa plánoval odvolať.
Zdroj: MATEJ KALINA

Vo svojom stanovisku hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová uviedla, že úrad špeciálnej prokuratúry pripojil k žiadosti vyšetrovateľa o zapožičanie telefónov do iného konania za účelom ich skúmania novšími softvérovými technológiami. Ďalej uviedla: "Po vyhlásení rozsudku prvého stupňa prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR požiadal dňa 22. mája 2023 konajúci súd o zapožičanie mobilných telefónov Mariána K. a Aleny Zs. pre možné zabezpečenie ich odborného skúmania v tejto trestnej veci (obž. Marián K. a spol.), ak súd nevyhovie pôvodnej požiadavke vyšetrovateľa z iného konania.“

Špeciálna prokuratúra zatiaľ nedostala jasnú odpoveď, či budú členovia senátu so zapožičaním mobilných telefónov súhlasiť.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>